Znajdź nas na

FAKTY

W Wymysłowie będą mieć ulicę Spokojną?

Ulica Spokojna to propozycja nazwy dla drogi wewnętrznej, będącej współwłasnością osób prywatnych, położonej w rejonie ulicy Ostrowieckiej i Słonecznej w Wymysłowie. Już dziś (29 września) na sesji Rady Miejskiej w Kunowie decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Zdjęcie ilustracyjne jednej z ulic w Wymysłowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Kunów systematycznie się rozwija. Powstają nowe domy i osiedla. Jednym z chętniej zasiedlanych terenów jest Wymysłów. Nowe domy to także nowe ulice. Jeśli dziś (29 września) większością głosów zadecydują radni miejscy, na mapie Wymysłowa pojawi się nowa ulica – Spokojna.

Gmina posiada pisemną zgodę właścicieli terenów, na których zlokalizowana jest droga wewnętrzna (wyrażoną w formie wniosku z 1 kwietnia 2022 roku), na nadanie jej nazwy „ulica Spokojna”. 

– Nazwa ulicy w Wymysłowie ma ułatwić ustalenie numeracji porządkowej dla dużej ilości działek powstałych w wyniku podziału lub samego wejścia w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wznoszenie nowej zabudowy na terenach przyległych do dróg przeznaczonych do nadania nazwy, niegdyś uprawianych rolniczo. Obecnie działki przypisane są do ulicy Słonecznej, dlatego też proponowana nazwa wprowadzi ład przestrzenny i ułatwi ustalenie nowych numerów adresowych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.   

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this