Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Robił zakupy na cudzy rachunek!

40-letni ostrowczanin najpierw ukradł kartę bankomatową, a następnie przy jej użyciu dokonał dziewięciokrotnie włamania na rachunek bankowy jej właściciela. Łącznie 66-letni pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę ponad 3500 złotych.

Źródło: Freepik

Wczoraj (środa, 29 listopada) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane informacje na temat kradzieży karty bankomatowej. Do zdarzenia miało dojść pod koniec sierpnia na szkodę 66-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa pokrzywdzony miał utracić swoją kartę prawdopodobnie podczas spotkania towarzyskiego, które miało miejsce w jego mieszkaniu. Kiedy po kilku dniach mężczyzna udał się na zakupy do sklepu, zorientował się, że nie może dokonać płatności, gdyż nie posiada swojej karty płatniczej. Mając pewne podejrzenia udał się do banku, gdzie utwierdził się w przekonaniu, że jego zguba znalazła nowego właściciela. Ustalił, że ktoś przy jej użyciu dokonał 2 transakcji – płatności za zrobione zakupy i 7 wypłat pieniędzy z bankomatu. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 3500 złotych. 

Sprawcą tych przestępstw okazał się  40-letni ostrowczanin. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży karty bankomatowej i włamania się na rachunek bankowy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this