Znajdź nas na

FAKTY

Węgiel w preferencyjnych cenach także w Ostrowcu Św.!

Od najbliższego poniedziałku (7 listopada) mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstwa domowego. Dokumenty przyjmowane będą w Hali Sportowo- Widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej 11 lub elektronicznie za pomocą platformy EPUAP.

Źródło: Pixabay

Jak na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, od najbliższego poniedziałku (7 listopada) mieszkańcy będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego.  Przyjmowane będą one w budynku Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 w specjalnie do tego celu utworzonych dwóch punktach, które zlokalizowane będą  obok stanowisk kasowych Urzędu Miasta. 

Wnioski można również złożyć drogą elektroniczną za pomocą platformy EPUAP z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

Urzędnicy przypominają, że uprawnione do preferencyjnego zakupu paliwa stałego są osoby, którym przyznany został dodatek węglowy lub posiadają pozytywnie rozpatrzony wniosek o jego przyznanie lub osoby, które takiego wniosku nie złożyły, ale w centralnej ewidencji emisyjności budynku posiadają zgłoszone źródło ciepła opalane paliwem stałym.

– Złożone wnioski o węgiel podlegać będą weryfikacji. O wyniku weryfikacji Wnioskodawca będzie niezwłocznie informowany drogą telefoniczną lub z wykorzystaniem wskazanej przez niego poczty elektronicznej. Wraz z informacją o pozytywnej weryfikacji wniosku, udzielone zostaną Wnioskodawcy dalsze instrukcje dotyczące wniesienia opłaty za zadeklarowane paliwo stałe oraz jego odbioru lub dostawy – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. 

Cena jednej tony paliwa stałego objętego zakupem preferencyjnym nie przekroczy kwoty 2 000 złotych i ostatecznie wynikać będzie z umowy ramowej zawartej z podmiotem wprowadzającym do obrotu paliwa stałe.

Niezbędne załączniki można pobrać TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this