Znajdź nas na

FAKTY

Weź udział w debacie nad raportem o stanie powiatu ostrowieckiego!

Zgodnie z Ustawą o samorządzie powiatowym zarząd powiatu co roku, do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu za rok poprzedni. Podczas sesji absolutoryjnej Rada Powiatu Ostrowieckiego prowadzi debatę nad przedstawionym dokumentem. Głos zabrać mogą także mieszkańcy powiatu. Są jednak pewne warunki, które muszą spełnić.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

„Raport o stanie powiatu ostrowieckiego za rok 2022 r.” obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityki programów, strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. 

Podczas sesji absolutoryjnej,  która zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. odbędzie się w czerwcu (dokładny termin nie jest jednak znany) radni Rady Powiatu Ostrowieckiego debatować będą nad przedstawionym raportem.

W debacie nad raportem o stanie powiatu głos zabrać mogą również mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos powinien złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 300 mieszkańców powiatu, które składa do Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego.  

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Wzór zgłoszenia do zabrania głosu w debacie nad ,,Raportem o stanie Powiatu Ostrowieckiego za 2022 rok” – zamieszczony jest: na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.  www.ostrowiecki.eu ,,Komunikaty i ogłoszenia” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w zakładce ,,Aktualności/Komunikaty i ogłoszenia’’.

Wzór do pobrania znajdziesz poniżej:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this