Znajdź nas na

FAKTY

Wiceprezydent przeprasza za błędy ortograficzne!

O tym, że w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. stosowane są dziwne praktyki, alarmował podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, która miała miejsce 23 lipca, Mateusz Czeremcha, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości. Zapytał wówczas o brak podpisu pod dokumentem, stanowiącym sprawozdanie z prac prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Ostatnio do „wpadek” z urzędowymi dokumentami dołączyły także błędy ortograficzne w informacji o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Ostrowiec Św. Czyżby dysortografia jednego z urzędników?

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Szkoda, że nie wszyscy jesteśmy na sali pani przewodnicząca, ale jest jeszcze kwestia, którą chciałbym podnieść w punkcie spraw różnych, mianowicie w kwestii materiałów pod tytułem informacja o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Ostrowiec Św. w roku szkolnym 2018-2019 czy można? szanowni państwo bardzo proszę bo chyba tutaj dokonam nadinterpretacji czynników nadprzyrodzonych na stronie 6. Jeżeli zapytam, może trochę żartobliwie pana prezydenta, czy rzeczywiście w kwestii remontów szkół jest potrzebna interwencja boska, dwukrotna? I już proszę państwa wyjaśniam, strona nr 6, PSP nr 4 – „gruntowna modernizacja boska przy szkole”, w PSP nr 14 – „gruntowna modernizacja boska”, proszę państwa to jest dwukrotna ingerencja sił nadprzyrodzonych, ja nie wiem czy to powinno być publikowane. Ja również się z tego cieszę, że jesteśmy dopilnowani z góry, ale może czytajmy te materiały, zanim ktoś je opublikuje i będziemy się później wstydzić? Panowie wiceprezydenci, idąc dalej tą samą stroną, bo bałem się już czytać następnych, również w PSP 4 i PSP 14 dokonano modernizacji oświetlenia w technologii LED (w oryginalnym dokumencie zapisane jako let przyp. red.). Let po angielsku to chyba pozwalać, a nam chodziło o LED, mam nadzieję, z literką „d” na końcu. I już na zakończenie, na tej samej stronie proszę państwa, po raz piąty, bardzo proszę o korektę przy okazji PSP nr 14 pierwsza część tabelki, „wymiana nawierzchni podłóg” (w oryginale podług). Na miłość Boską podłóg pisze się chyba inaczej – pytał w piątek, 15 listopada, Dariusz Kaszuba, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości.


Rzeczywiście na stronie 6 roi się od błędów. Być może to dysortografia urzędnika, który odpowiedzialny był za wytworzenie dokumentu? Pytanie tylko dlaczego nikt nie dokonał korekty przed jego publikacją? Edytor tekstu zazwyczaj podkreśla błędy na czerwono. Przypomnijmy, za portalem poradnikzdrowie.pl , że dysortografia to specyficzne zaburzenie, związane z pisaniem wyrazów z błędami ortograficznymi. I nie chodzi o to, że osoba ze zdiagnozowaną dysortografią nie zna zasad poprawnej pisowni, ale o to, że przez zakłócenia percepcji wzrokowej lub słuchowej, zapisuje słowa nieprawidłowo. 

– Mogę tylko dzisiaj przeprosić i zwrócimy uwagę naczelnikowi Malinowskiemu, który jest polonistą,  żeby na drugi raz takich błędów w sprawozdaniu nie było – skwitował Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Św. 

Samo zaufanie do pracowników, jakie podczas sesji 28 października deklarował Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. chyba nie wystarczy. Czasami warto trzymać rękę na pulsie, żeby nie skompromitować się w oczach opinii publicznej.

– Jestem bardzo zadowolony ze swoich współpracowników, o czym świadczą nagrody, jakie dostaje miasto Ostrowiec Świętokrzyski od niezależnych gremiów. Rzeczpospolita, Gazeta Bankowa, Gazeta Prawna, to są, Uniwersytet Rzeszowski, wyjątkowe, że tak powiem instytucje, które nas doceniają i powiem, że mam pełne zaufanie do swoich współpracowników, obecnych na sali wiceprezydentów, pana skarbnika, pani sekretarz, naszych naczelników, dyrektorów, kierowników i naprawdę proszę mi wierzyć, nie jest rolą prezydenta dzwonić po redakcjach i ich zapraszać…– mówił wówczas prezydent, odpowiadając na pytanie Mateusza Czeremchy, odnośnie wybiórczości stosowanej przez pracowników urzędu podczas zapraszania redakcji na konferencje prasowe.

5 komentarzy

5 Comments

  1. Felice123

    18 listopada, 2019 at 08:39

    Cóż… to, jak nacz. Malinowski nadzoruje pracowników w Urzędzie Miasta może wyć wyznacznikiem również tego, jak generalnie kieruje On ostrowiecką oświatą na szczeblu podstawowym. Jak wiemy, przykład idzie z góry, tj. za „niedociągnięciami” naczelnika oświaty każdego szczebla, wlec się mogą (i jak pojedyńcze przypadki pokazują- wleką się…a jakże), niedociągnięcia w sferze nadzowu dyrekcji szkół- a za ich przykładem- poszczególnych nauczycieli. I tu – proszę państwa – nie pomoże ta propagowana w szkołach indoktrynacja mająca na celu wyrabianie w naszych dzieciach i w nas rodzicach -również, postaw totalitarnych, które ogólnie sprowadzić by można do pojęcia tzw.”lemingozy” (postawy baaaardzo niebezpiecznej dla prawidłowego rozwoju psychicznego, a w jego następstwie, w każdej innej dziedzinie, każdego z nas – nie tylko dzieci, które są mniej odporne na presję środowiska), bo w każdej grupie wreszcie znajdzie się ktoś, kto z grupy się wyłamie i wskaże błędy…nie tylko ortograficzne i tą drogą owczego pędu iść nie zechce.

    Ps. Podobno totalitaryzm promujący postawy charakterystyczne dla MAS (dla „leminów”) już się skończył, a czy w ostrowieckich szkołach również nie ma on miejsca, bo odnoszę inne wrażenie?
    Ps.2 Drodzy rodzice, zalecam przegląd w szkołach ogólnie dostępnych regałów z tzw. „wędrującą książką”…tak pod kątem ew. indoktrynacji dzieci ponoć naszego, tj. rodziców – pióra. Tak zwany „wędrowniczek” niejedno może wszak mieć imię, a czasami nie tylko o imię może tu chodzić, ale być może o nazwę.
    Oczywiście nie zwalnia to z obowiązku bezpośredniego nadzoru np. nad ” regałami wędrującej książki” wykonywanego w szkole przez ciało pedagogiczne z dyrekcją na czele.
    A tak na marginesie….co tam ostatnio porabia np. taka Fundacja Batorego …jakie akcje promuje i co finansuje…ktoś, coś słyszał?

  2. inżynier

    18 listopada, 2019 at 08:57

    To świadczy o poziomie wykształcenia urzędników samorządowych. Liczą się układy i po tej linii ludzie mierni trafiają do urzędów. Ci po dobrych uczelniach wyjechali, inni pracują czasem nawet fizycznie. Ostrowieckie realia. Nepotyzm.

  3. nowak

    18 listopada, 2019 at 19:54

    do Felice… co za bełkot!!!

    • I.D.A

      19 listopada, 2019 at 10:19

      Felice musisz pisać w mniej wyrafinowanym stylu, bo nowak nie rozumie:))

  4. Felice123

    19 listopada, 2019 at 13:58

    To niech idzie do nacz. Malinowskiego…ten wytłumaczy mu jaśniej…względnie „bezbłędnie” albo obłędnie, bo myć może będzie akurat MUSIAŁ zaciemniać. :))

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this