Znajdź nas na

FAKTY

Wiktoria, Dawid i Wiktor to duma powiatu ostrowieckiego! Pokonali konkurencję z całej Europy!

Wiktoria Bochniak, to Mistrzyni Europy Subjunior Kobiet w kategorii do 84 kg, Dawid Zybura – wicemistrz Europy Subjunior Mężczyzn w kategorii do 120 kg, a Wiktor Wołoszyn – brązowy medalista Mistrzostw Europy Subjunior w kategorii do 59 kg – młodzież z ostrowieckiego Klubu „Impuls” zdominowała Mistrzostwa Europy w Merignac-Bordeux we Francji. – Zadowolenie jest o tyle ogromne, że nie spodziewaliśmy się aż tak wysokich miejsc. Oprócz miejsc indywidualnych zajęliśmy także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w swoich kategoriach jako Polska. Duma rozpiera nas, że mogliśmy godnie reprezentować nasz kraj i miasto i zrobiliśmy to – mówi Mateusz Czyżewski, trener, właściciel siłowni w Ostrowcu Św., a także prezes Zarządu Klubu Sportowego „Impuls” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od lewej: Dawid Zybura, Wiktoria Bochniak i Wiktor Wołoszyn z medalami. Źródło: FB Impuls Czyżewscy Dom Treningu

Są skromni, wytrwali, bardzo systematyczni i zmotywowani. Wiktoria, Wiktor i Dawid, troje nastolatków  z powiatu ostrowieckiego pokonało konkurencję z całej Europy i choć nie było łatwo do Ostrowca Świętokrzyskiego przywieźli zdobyte ciężką pracą – medale. Ich trenerzy i opiekunowie znali ich możliwości i dobrze wiedzieli, jak mocni i wspaniali są to zawodnicy. Wiedzieli, że trzeba zrobić wszystko, co w ich wspólnej mocy, żeby dać szansę „pokazać się” Wiktorii, Dawidowi i Wiktorowi na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Merignac-Bordeux we Francji., żeby mogli godnie reprezentować kraj, miasto Ostrowiec Świętokrzyski i wszystkich jego mieszkańców, a także Klub Sportowy IMPULS na arenie europejskiej. 

– W naszych kategoriach walczyliśmy o miejsca z Brytyjczykami, Francuzami, Ukraińcami, Finami, Czechami, Słowakami, Węgrami, Litwinami, Austriakami czy Niemcami. Rywale prezentowali wyrównany poziom, co dodatkowo wzmagało stres i jednocześnie motywowało do walki – wspomina Mateusz Czyżewski, trener, właściciel siłowni w Ostrowcu Św., a także prezes Zarządu Klubu Sportowego „Impuls” w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Źródło: FB Impuls Czyżewscy Dom Treningu

Zaciekła „walka” trwała również na zapleczu zawodów w obszarze trenerskim.

– Co do wyznaczania kolejnych podejść i całej procedury ułożenia podejść naszych zawodników trwała tzw. walka psychologiczna. Moim zdaniem medale jest zawsze ciężko zdobyć, bo pomimo konkurencji zawodnicy mierzą się także ze stresem. Te zawody pokazały,  że niektórzy zawodnicy z innych krajów nie byli w stanie zaliczyć żadnego podejścia. Całe zawody uważam za niezwykle udane, każdy z zawodników wrócił z medalami i apetytem na dalsze starty i sukcesy – tłumaczy Mateusz Czyżewski. 

Wiktoria Bochniak, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. (THM)  została Mistrzynią Europy Subjunior Kobiet w kategorii do 84 kg;

Dawid Zybura, uczeń Zespołu Szkół nr 3 (były THM) został  wicemistrzem Europy  Subjunior Mężczyzn w kategorii do 120 kg;

Od lewej: Dawid Zybura, Wiktoria Bochniak i Wiktor Wołoszyn z medalami.
Źródło: FB Impuls Czyżewscy Dom Treningu
Grafika: naOSTRO.info

Wiktor Wołoszyn zaś wywalczył brązowy medal Subjunior Kategorii do 59 kg.  

Młodzi zawodnicy „nie spoczywają na laurach”.


– Naszym planem na przyszłość jest dalsza ciężka praca, rozwój w tej dyscyplinie, starty w zawodach krajowych już 8 września. Dla nas, jako trenerów, ważne jest to, aby dołożyć wszelkich starań do pozyskania sponsorów, którzy wsparliby nasze działania, treningi, a swoim występem na Mistrzostwach Europy we Francji udowodniliśmy, że potrafimy godnie reprezentować miasto oraz kraj bez względu na to, czy jest to niszowa dyscyplina, czy też nie. Będziemy działać tak aby utalentowana ostrowiecka młodzież była zauważona, a nie „spychana na dalszy plan”, ponieważ nie ma lepszej inwestycji niż młodzi, ambitni ludzie – podsumowuje Mateusz Czyżewski, dziękując wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zbiórki na wyjazd do Francji.

O zdolnych sportowcach pisaliśmy również TUTAJ:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this