Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo Świętokrzyskie: 11 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia w Polsce odnotowano w sumie 407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 16 osób, najmłodsza z nich miała 57 lat, najstarsza – 84.

Zdjęcie ilustracyjne

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (16 czerwca) w porannym raporcie o 407 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażonych osób, bo aż 216, pochodzi z województwa śląskiego, 62 z województwa łódzkiego, 36 z mazowieckiego, 13 z podkarpackiego, 12 – małopolskiego, 1 1 osób z województw: dolnośląskiego i świętokrzyskiego, 9 z lubelskiego, po 8 osób z opolskiego i wielkopolskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 6 z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 – zachodniopomorskiego, 2 z pomorskiego i jedna osoba z kujawsko-pomorskiego.

Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem: 78-letni mężczyzna zakażony w szpitalu w Bolesławcu, 83-letnia kobieta leczona we Wrocławiu, 65-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Domaszkowie, 68-letni mężczyzna, 74-letnie mężczyzna ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, 84-letnia kobieta, 67-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Warszawie, 62-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Radomiu, 69-letni mężczyzna, 79-letni mężczyzna, 84-letnia kobieta, 57-letnia kobieta, 83-letnia kobieta, 83-letnia kobieta leczone w szpitalu w Zgierzu, 76-letni mężczyzna leczeni w Poznaniu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: starsza kobieta z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, trzy starsze kobiety z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, dwie starsze kobiety z powiatu ostrowieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego i młody mężczyzna z powiatu starachowickiego.

W województwie odnotowano także 1 nowe ozdrowienie. To mieszkaniec powiatu pińczowskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 636 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 356 ozdrowień.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 52 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 34 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 12 osób z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this