Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo Świętokrzyskie: 11 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia w Polsce odnotowano w sumie 407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 16 osób, najmłodsza z nich miała 57 lat, najstarsza – 84.

Zdjęcie ilustracyjne

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (16 czerwca) w porannym raporcie o 407 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażonych osób, bo aż 216, pochodzi z województwa śląskiego, 62 z województwa łódzkiego, 36 z mazowieckiego, 13 z podkarpackiego, 12 – małopolskiego, 1 1 osób z województw: dolnośląskiego i świętokrzyskiego, 9 z lubelskiego, po 8 osób z opolskiego i wielkopolskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 6 z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 – zachodniopomorskiego, 2 z pomorskiego i jedna osoba z kujawsko-pomorskiego.

Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem: 78-letni mężczyzna zakażony w szpitalu w Bolesławcu, 83-letnia kobieta leczona we Wrocławiu, 65-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Domaszkowie, 68-letni mężczyzna, 74-letnie mężczyzna ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, 84-letnia kobieta, 67-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Warszawie, 62-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Radomiu, 69-letni mężczyzna, 79-letni mężczyzna, 84-letnia kobieta, 57-letnia kobieta, 83-letnia kobieta, 83-letnia kobieta leczone w szpitalu w Zgierzu, 76-letni mężczyzna leczeni w Poznaniu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: starsza kobieta z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, trzy starsze kobiety z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, dwie starsze kobiety z powiatu ostrowieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego i młody mężczyzna z powiatu starachowickiego.

W województwie odnotowano także 1 nowe ozdrowienie. To mieszkaniec powiatu pińczowskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 636 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 356 ozdrowień.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 52 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 34 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 12 osób z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this