Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 5 nowych zakażeń koronawirusem, 20 ozdrowień!

O 231 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (niedziela, 5 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 5 nowych zakażeń. 20 Podczas ostatniej doby zmarło w Polsce pięć zakażonych osób. Resort Zdrowia podkreśla, że wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Zdjęcie ilustracyjne

231 to liczba zakażonych osób o jakiej poinformował dziś Resort Zdrowia. Najwięcej zakażeń odnotowano na terenie województwa: śląskiego  – 87 osób, wielkopolskiego – 35 osób i podkarpackiego – 27 osób. 17 zakażonych osób to mieszkańcy woj. małopolskiego, 16 osób z województwa łódzkiego, 14 – lubelskiego, 5 opolskiego i świętokrzyskiego, po dwie osoby – kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i podlaskiego, a także po jednej osobie w województwach: warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: młoda kobieta , o której wieku i miejscu zamieszkania brak informacji, młoda kobieta  z powiatu opatowskiego, dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, a także mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego. 

Ponadto w województwie odnotowano 20 ozdrowień z powiatów: starachowickiego –  11 osób, kieleckiego – 7 osób i pińczowskiego – 2 osoby. 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 829 zachorowań na COVID-19, w tym 40 zgonów oraz 586 ozdrowień.

Obecnie: 71 osób jest hospitalizowanych, 1427 osób jest poddanych kwarantannie, 27 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarło 5 osób zakażonych koronawirusem: 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, 78-letnia kobieta leczona w szpitalu w Gliwicach, 80-letni mężczyzna leczony w Radomiu, 64-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Warszawie, 73-letni mężczyzna leczony w szpitalu  Zgierzu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Jak poinformowała Piotr Babicki, starosta starachowicki, łączna liczba osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach z pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa: 38 (w tym 22 pensjonariuszy i 16 pracowników).

Aktywne przypadki: 18 (w tym 8 pensjonariuszy i 10 pracowników).

 W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 60 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 30 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 22 osoby z wynikiem negatywnym, 8 osób oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this