Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Aż 70 przyszłych lekarzy otrzymywać będzie stypendia!

70 studentów medycyny, którzy zadeklarowali, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest województwo świętokrzyskie otrzymywać będzie stypendium w kwocie dwa tysiące złotych miesięcznie. Podczas dzisiejszego (środa, 2 listopada) posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę w tej sprawie.

Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To już czwarta edycja programu stypendialnego. W tym roku program cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 100 wniosków – mówi Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. studentom kształcącym się na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej trwał do 17 października 2022 r. O stypendium w wysokości 2 000 złotych miesięcznie ubiegać się mogli studenci kierunków lekarskich z IV, V lub VI roku kierunku lekarskiego, którzy nie powtarzali roku, osiągnęli średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75, nie korzystali z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium, zobowiązali się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie województwa świętokrzyskiego, a następnie osiedlenia się na terenie województwa świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami oraz zobowiąże się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie.

Źródło: Pixabay

Do urzędu marszałkowskiego w wyniku ogłoszonego naboru wpłynęło 100 wniosków. 28 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Komisji, która dokonała sprawdzenia wniosków pod względem formalnym i ostatecznie zarekomendowała Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego 70 wniosków do przyznania stypendiów. Najniższa średnia ocen za rok 2021/2022 ostatniego z listy stypendysty to 4,34.

Pierwsza edycja programu stypendialnego ogłoszona została w sierpniu 2019 roku. Zawartych zostało 27 umów stypendialnych. W kolejnych edycjach było to: 67 umów w 2020 roku i 65 umów 2021 roku. W 2022 roku 25 stypendystów ukończy staż podyplomowy i wybierać będzie specjalizację deficytową.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this