Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: osiem nowych zakażeń, dwa ozdrowienia!

Mamy 581 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń odnotowano na terenie województw: małopolskiego – 98 osób, śląskiego – 97 osób, a także pomorskiego – 86 osób. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To mieszkańcy powiatu koneckiego, kieleckiego, jędrzejowskiego i Kielc. Wśród zakażonych także 13-latka.

Zdjęcie ilustracyjne

O 581 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (niedziela, 23 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia.  Zakażone osoby pochodzą z województw: małopolskiego (98), śląskiego (97), pomorskiego (86), łódzkiego (67), mazowieckiego (49), wielkopolskiego (46), podkarpackiego (45), warmińsko-mazurskiego (25), dolnośląskiego (24), lubelskiego (12), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6),

opolskiego (5), lubuskiego (4), zachodniopomorskiego (3).

Według danych Ministerstwa Zdrowia podczas ostatniej doby zmarły  4 osoby zakażone koronawirusem: 61-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Tychach, 91-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Gdańsku, 93-letni mężczyzna i 80-letni mężczyzna hospitalizowani w Warszawie. Jak potwierdza resort zdrowia wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała nas dzisiaj Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: 41-letnia kobieta z powiatu jędrzejowskiego, 36-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 35-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 38-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 58-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 51-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 45-letni mężczyzna z Kielc, 13-latka z Kielc. 

Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 2 ozdrowienia, po jednym w powiecie opatowskim i w Kielcach.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1250 zachorowań na COVID-19, w tym 49 zgonów oraz 892 ozdrowienia.

Obecnie: 40 osób jest hospitalizowanych, 1507 osób jest poddanych kwarantannie, 22 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this