Znajdź nas na

FAKTY

Najpierw pogotowie zakupowe, teraz dezynfekcja wiat przystankowych! Mieszkańcy gminy Ćmielów mogą czuć się bezpiecznie!

Po pakietach dla seniorów, zawierających bawełniane maseczki i rękawiczki, Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów poszła o krok dalej w ramach profilaktyki i walki z koronawirusem. Nie czekając na odgórne decyzje podjęła zdecydowane kroki, aby mieszkańcy gminy Ćmielów mogli czuć się bezpiecznie. – Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, zleciłam dezynfekcję miejsc w przestrzeni publicznej, w których spotkać można najwięcej naszych mieszkańców – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

fot. Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

Przystanki zdezynfekowane zostały w czwartek, 9 kwietnia, a więc tuż przed Świętami Wielkiej Nocy. Zajęła się tym firma wyłoniona w ramach zapytania ofertowego. 

– Dobro i bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie największym priorytetem. Wiaty przystankowe to miejsca newralgiczne, które w przestrzeni publicznej są najczęściej wykorzystywane przez mieszkańców. Dzięki podjętym działaniom, nie czekając na odgórne decyzje, podejmuję kroki mające na celu ochronę  zdrowia i życia mieszkańców – tłumaczy Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów. 

To nie jedyna akcja zainicjowana przez Joannę Suskę, zorganizowana w ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

– Zainicjowałam również przekazanie seniorom z terenu gminy maseczek wielorazowego użytku, utworzenie Pogotowia Zakupowego, zamknięcie parków, a także skierowanie strażaków OSP z apelem do mieszkańców z prośbą o pozostanie w domach – przypomina burmistrz.

Maseczki na pewno się przydadzą, zwłaszcza, że od 16 kwietnia będzie musiał je nosić każdy, poruszający się w przestrzeni publicznej. 

O maseczkach dla seniorów z gminy Ćmielów pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this