Znajdź nas na

FAKTY

Wsiedli za kółko z promilami!

Spore kłopoty czekają trzech mężczyzn, którzy pomimo spożytego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ostrowieccy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 42-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej kierował swoim jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek (31 marca) kilka minut przed godziną 19.00 na ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna kierował osobowym Oplem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia około godziny 15.00 na Osiedlu. Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli 25-latka, kierującego Volkswagenem. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei o godzinie 16.30 na ul. Jana Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim stróże prawa podjęli interwencję wobec 38-latka, jadącego motorowerem. Mężczyzna zdecydował się wsiąść na jednoślad, mając również ponad 2  promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia do grona nieodpowiedzianych kierujących dołączył 42-letni rowerzysta, który za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this