Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Z gminy Kunów na warszawską Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń!

Seniorzy z gminy Kunów na nudę nie narzekają. Uczestniczą w wielu projektach, które umilają im jesień życia, a gdy tylko pojawia się okazja, starają się dołączać do ogólnopolskich wydarzeń, adresowanych właśnie do ich grupy wiekowej. Tak też się stało pod koniec sierpnia, kiedy to już po raz szósty grupa Kobiet Kreatywnych z Kunowa zaprosiła seniorów z gminy Kunów do udziału w warszawskiej Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń.

fot. Klub Kobiet Kreatywnych

– Jako Klub Kobiet Kreatywnych z Kunowa od lat organizujemy wyjazdy na warszawskie Senioralia. Zapraszamy wówczas wszystkie grupy senioralne z gminy Kunów, aby do nas dołączyły. W tym roku udało się nam zebrać blisko 60 osób, które wzięły udział w tej kolorowej warszawskiej paradzie i zabawie dedykowanej seniorom – tłumaczy Barbara Domagała, animatorka Klubu Kobiet Kreatywnych.

Na wydarzenie wspólnie wybrała się grupa ze Związku Emerytów i Rencistów, ze Związku Nauczycieli, reprezentacje Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Nietuliska Dużego, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Nietuliska Małego.

fot. KGW Kalina

– W ubiegłym roku bawili się z nami także seniorzy z Dziennego Domu Senior+,na paradę pojechało blisko 60 osób. Naszej grupy nie dało się nie zauważyć. Byliśmy bardzo barwni, mieliśmy kolorowe flagi. Nie udałoby się nam jednak uczestniczyć w wydarzeniu, gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe gminy Kunów. Te wyjazdy są możliwe dzięki zrozumieniu Lecha Łodeja, burmistrza Kunowa, który dba o naszych seniorów. Jak wydać było chociażby po warszawskiej paradzie, seniorów z roku na rok przybywa, dlatego tak ważne są tego typu integrujące wydarzenia, dla osób w tzw. jesieni życia, aby mogli się spotkać i porozmawiać o swoich problemach – dodaje Barbara Domagała.

Parada wyruszyła 24 sierpnia w samo południe ulicami Warszawy, a tuż przed godziną 13.00 jej uczestnicy weszli na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył się Piknik Pokoleń. Nie zabrakło koncertów, paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz największego w Polsce Dancingu Międzypokoleniowego, prowadzony przez legendarną DJ Wikę.

fot. Klub Kobiet Kreatywnych

– Atrakcji było naprawdę mnóstwo. Wydarzenie rozpoczęło się od otwarcia imprezy od energetycznego dancingu z DJ Zbyszkiem, a także występów tanecznych. Był też koncert gwiazdy – Krzysztofa Krawczyka. Z naszego KGW Kalina na wydarzenie wybrało się osiem osób, dzięki uprzejmości pani Basi Domagały – dodaje Henryk Jabłoński, sołtys Nietuliska Dużego, który wspomina, że dzięki wyjazdowi kunowskim seniorom udało się poznać Roberta Janowskiego, dziennikarza i prezentera telewizyjnego, wieloletniego prowadzącego „Jaka to melodia?”, a także Tomasza Szymańskiego – redaktora naczelnego tygodnika „Życie na gorąco”, czy znaną z Kabaretu Moralnego Niepokoju – Katarzynę Pakosińska.

Specjalny panel dyskusyjny poświęcony był także modzie dla seniorów, podczas którego modelka Helena Norowicz, bloger Jan Adamski i stylista Tomasz Jacyków mówili o elegancji na co dzień, poszukiwaniu własnego stylu, a także pięknie i zdrowiu w dojrzałym wieku.

fot. Klub Kobiet Kreatywnych

– Można było także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Fundację Zaczyn, jak strefa zdrowia, gdzie na seniorów czekały bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji, strefa piękna, strefa multisport senior, warsztaty stylu, a także wiele innych ciekawych atrakcji, od których można było dostać zawrotu głowy – wspomina Henryk Jabłoński.

Jak podkreśla Barbara Domagała, seniorzy z gminy Kunów, swoją aktywnością udowadniają, że nie chcą żyć w cieniu, z dala od innych, zamknięci we własnym gronie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

Mieszkali w niej Sascy i Lirszowie! Jeden z piękniejszych budynków Ostrowca Św. idzie pod młotek!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this