Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Z Liceum Staszica do Polsatu! Poznawali kulisy telewizyjnego show!

Już 20 marca na antenie telewizyjnego Polsatu będzie można zobaczyć w roli publiczności uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica. Licealiści mieli okazję poznać kulisy cieszącego się dużą sympatią widzów telewizyjnego show „Śpiewajmy razem. All Together Now”! Na tym jednak nie koniec. Jak udało się nam ustalić przed uczniami także zwiedzanie telewizji I uczestnictwo w kolejnych programach rozrywkowych.

LO nr 1 im. Stanisława Staszica

W szkole działa Szkolny Klub Filmowy, który współpracuje z Artystycznym Klubem Firmowym, propagowanym przez ostrowieckie Kino „Etiuda”. Zarządza nim Waldemar Włodarczyk, który dla uczniów „Staszica” przygotowuje sobotnie spotkania. Licealiści oglądają filmy, zawsze jest też wprowadzenie do filmu, a w szkole – warsztaty filmowe. Dzieje się naprawdę bardzo dużo.

– Nasza szkoła stawia na profil dziennikarsko-filmowy, efektem tego jest to, że mamy w szkole także Artystyczny Klub Filmowy, który jako jedyny w powiecie ma prawo do emisji filmów na terenie szkoły, pokazywania nowości, czy premier. Organizowaliśmy np. maraton „Gwiezdnych Wojen” przez całą noc. Opiekunem AKF i jego pomysłodawcą jest pan Wojciech Szymański, znakomity polonista, który to rozpoczął i ten klub prowadzi – tłumaczy Dariusz Kaszuba, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica. – W ramach klubu i klas dziennikarsko-filmowych są organizowane od pewnego czasu wyjazdy na różnego rodzaju teleturnieje i tutaj współpracę z firmami prowadzi pan Wojciech Szymański. On też był pomysłodawcą kolejnego wyjazdu, bo tak staramy się by młodzież naszej szkoły, klas głównie humanistycznych, bądź językowych pojechała i zobaczyła, jak wygląda studio telewizyjne, jak wygląda praca w studio, jak wygląda kontakt i praca na planie. To jest dla nich bardzo cenne doświadczenie, wielu z nich chce związać swoją przyszłość z działalnością dziennikarską, filmową, czy artystyczną – podsumowuje Dariusz Kaszuba.

Liceum imienia Staszica uczestniczy także w programie „Filmoteka szkolna. Akcja!”, stworzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Co roku Centrum wraz z Filmoteką Narodową, z Instytutem Sztuki Filmowej, promuje wśród szkół w całej Polsce akcję zakładania szkolnych klubów filmowych, lekcji z filmem, czy edukacji filmowej.

– W ubiegłym roku odezwała się do nas pani z agencji, która przygotowuje teleturnieje. W ubiegłym roku, też wiosną, pojechaliśmy na „Koło Fortuny”. Dostaliśmy także zaproszenie na „Jaka to melodia”, „The Wall”, „Milionerów”, teraz kolejne zaproszenie na „Big Brothera”, a także „Twoja twarz brzmi znajomo”. Z jednej strony dla uczniów to zabawa, poznanie innej rzeczywistości, z drugiej strony dowiadują się jak ciężka jest to praca. Jak nagranie programu „Śpiewajmy razem. All Together Now” , trwającego 60 minut , w rzeczywistości zajmuje sześć godzin – mówi Wojciech Szymański, nauczyciel języka polskiego i opiekun Artystycznego Klubu Filmowego.

LO nr 1 im. Stanisława Staszica

W nagrywaniu polsatowskiego show uczniowie uczestniczyli 4 marca.

– Największym zaskoczeniem był fakt, że odcinek, którego emisja telewizyjna trwa około 66 minut, w studiu nagrywany jest aż 6 godzin! Mogliśmy zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda praca na planie. Wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać widzom przed telewizorem. Mimo iż ekipa jest bardzo zgrana i każdy wie, co w danej chwili musi robić, to niestety nie może się obyć bez powtórzeń niektórych ujęć. Studio jest przestronne i nowoczesne. Na planie panuje miła, pogodna i lekka atmosfera, a twórcy, od których wręcz emanuje pozytywna energia – są niezwykle przyjaźni. Prowadzący program – Mariusz Kałamaga także poza kamerami okazał się przesympatyczną osobą. Swoim pozytywnym myśleniem i dobrym humorem zarażał wszystkich wokół, przez co zarówno widownia, jak i uczestnicy czuli się swobodnie – tłumaczy Kinga Nowak, uczennica klasy III D LO Nr I im. St. Staszica.

Jak podkreśla licealistka, w każdym tego typu programie występuje osoba, jaką jest animator publiczności, czyli ktoś, kogo w telewizji nie widać, a odgrywa bardzo ważną rolę. Zadaniem takiej osoby jest kierowanie odpowiednimi reakcjami publiczności.

– Dzięki wesołemu i żywiołowemu usposobieniu animatora, entuzjazm udzielił się reszcie uczestników, przez co nagrywanie odcinka nie było jedynie pracą, a przede wszystkim świetną zabawą – dodaje uczennica.

Program z udziałem ostrowieckich licealistów ze Staszica będzie można obejrzeć już 20 marca na antenie Polsatu. Przed uczniami już niedługo kolejny wyjazd na plan telewizyjnego show – tym razem będzie to program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this