Znajdź nas na

FAKTY

Zamiast zyskać, straciła! Kolejna ostrowczanka padła ofiarą internetowych oszustów!

Kolejna ostrowczanka padła ofiarą internetowych oszustów. 21-latka za pomocą popularnej, mobilnej aplikacji oferowała do sprzedaży damską kurtkę. Straciła 15 000 złotych.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

We wtorek (29 listopada) do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. zgłosiła się 21-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z relacji zgłaszającej wynikało, że za pomocą popularnej, mobilnej aplikacji oferowała ona do sprzedaży damską kurtkę. Za pośrednictwem internetowego komunikatora ze sprzedającą, skontaktowało się kilka osób, które wyraziło chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. W tym czasie 21-latka otrzymała także telefon od nieznajomej kobiety, którą poinformowała, że nie posiada tzw. portfela, aby móc sfinalizować transakcję wystawionego przez siebie przedmiotu. Rozmówczyni zaproponowała zgłaszającej, że pomoże jej go aktywować. 21-latka kliknęła w link, który otrzymała w wiadomości sms, po czym podała wszystkie dane potrzebne do zalogowania się w bankowości elektronicznej, a także postępowała zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Po 15 minutach kiedy ponownie zalogowała się na konto zobaczyła, że ma o 3 000 złotych więcej gotówki niż posiadała. Jak się ostatecznie okazało, sprawca zaciągnął na jej dane kredyt w wysokości 18 000 złotych i dokonał 3 transakcji na łączną kwotę 15 000 złotych. 

Sprzedając w Internecie również możemy stać się ofiarą oszustów. Nie klikajmy w przesłane w wiadomościach linki do płatności oraz czytajmy uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą tego typu przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this