Znajdź nas na

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego uruchamia Program „Świętokrzyska Karta Zawodowa Rodziny Zastępczej”!

Mamy dobre wiadomości dla rodzin zastępczych z naszego regionu. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego uruchamia Program „Świętokrzyska Karta Zawodowa Rodziny Zastępczej”. Oznacza to m.in. zniżki na korzystanie z oferty różnych instytucji, a także obiektów podległych Marszałkowi Województwa np. Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Muzeum Wsi Kieleckiej czy Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Zdjęcie ilustracyjne

– „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej” stanowi unikatowe w skali kraju narzędzie, dające rodzinom zastępczym zawodowym możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej, handlowej, usługowej, sportowej oraz zdrowotnej dzięki wprowadzeniu systemu zniżek za wstęp do instytucji podległych samorządowi województwa świętokrzyskiego oraz dodatkowych uprawnień, zapewnionych przez podmioty niepubliczne – wyjaśnia Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego.  

To jeden z elementów polityki społecznej, realizowanej przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Celem programu jest m.in. stworzenie warunków do rozwoju tej formy pieczy zastępczej, wsparcie już funkcjonujących zawodowych rodzin zastępczych oraz zwiększanie rozwojowych i życiowych szans dzieci wychowujących się w takich rodzinach.

Program ma charakter otwarty i zakłada stałe poszerzanie kręgu partnerów. Posiadaczem Karty mogą być wyłącznie rodzice zastępczy oraz dzieci przebywający w rodzinach zastępczych zawodowych na zasadach określonych w Ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Wręczenie pierwszych Świętokrzyskich Kart Zawodowej Rodziny Zastępczej planowane jest na wrzesień br.Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this