Znajdź nas na

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził listę stypendystów! Są na niej uczniowie z powiatu ostrowieckiego!

200 licealistów i 250 uczniów szkół zawodowych otrzyma stypendia w ramach V edycji programów stypendialnych. W ramach Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego wpłynęło łącznie 909 wniosków, z czego 880 wniosków spełniło wszystkie kryteria formalne i merytoryczne. Środki finansowe przeznaczone na stypendia w roku szkolnym 2020/2021 pozwoliły na przyznanie kwoty 3800 zł dla 200 uczniów z liceów ogólnokształcących oraz 250 ze szkół zawodowych. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do uczniów w roku szkolnym 2020/2021 trafi w sumie 1  710 tysięcy złotych. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas dzisiejszego posiedzenia zatwierdził listę stypendystów.

Na ogłoszony przez urząd marszałkowski nabór w ramach Świętokrzyskiego programu stypendialnego wpłynęło łącznie 909 wniosków, z czego 880 wniosków spełniło wszystkie kryteria formalne i merytoryczne. Przy ocenie wniosków Komisja brała pod uwagę m. in. średnią ocen z trzech przedmiotów, w zależności od programu matematyczno-przyrodniczych lub zawodowych, ICT i języków obcych oraz średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych na świadectwie z roku szkolnego 2019/2020.

Środki finansowe przeznaczone na stypendia w roku szkolnym 2020/2021 pozwoliły na przyznanie kwoty 3800 zł dla 200 uczniów z liceów ogólnokształcących oraz 250 ze szkół zawodowych. Pozostałych 430 wnioskodawców umieszczono na listach rezerwowych.

W ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego” dla uczniów z liceów ogólnokształcących o stypendia ubiegało się w sumie 365 osób. Na ten cel zaplanowano kwotę 760 000 zł. Wśród 200 uczniów, którzy otrzymają stypendia, 40 to mieszkańcy powiatu kieleckiego, 36 to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, zaś 25 – mieszkańcy Kielc.

Największą liczbę 80 punktów otrzymał Krzysztof Duś, laureat 4 konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii i języka polskiego, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, mieszkaniec Mirca.  Na drugiej pozycji uplasowała się z 64 punktami pochodząca z Łopuszna Aleksandra Dudzińska, laureatka konkursów przedmiotowych z fizyki, chemii, języka niemieckiego, uczennica liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Na trzecim miejscu znalazł się Cyprian Drej z 60 punktami, laureat konkursów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki oraz finalista konkursu z fizyki, mieszkaniec Kielc, uczeń liceum w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

W ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego” dla uczniów szkół zawodowych o stypendia ubiegały się 544 osoby. Na ten cel zaplanowano kwotę 950 000 zł. Wśród 250 uczniów, którzy otrzymają stypendia, 42 to mieszkańcy powiatu włoszczowskiego, 33 to mieszkańcy powiatu kieleckiego, 27 – mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, zaś 23 – powiatu opatowskiego.

Największą liczbę 39 punktów otrzymał Paweł Starachowski, ostrowczanin, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na drugim miejscu z 29 punktami uplasowały się ex equo: Patrycja Linek, finalistka Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Starachowicach, obecnie mieszkanka Pawłowa w powiecie starachowickim i Anna Witkowska, uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, mieszkanka Iwanisk w powiecie opatowskim, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Trzecie miejsce (27 pkt) przypadło Karolowi Sobczyńskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, finaliście Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, który jest mieszkańcem Kunowa w powiecie ostrowieckim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this