Znajdź nas na

FAKTY

Zarzut usiłowania zabójstwa trzech policjantów po ataku na posterunek w Mircu!

Zarzut usiłowania zabójstwa trzech policjantów przedstawiła prokuratura 59-letniemu Czesławowi R., który próbował podpalić komisariat w Mircu (Świętokrzyskie) – poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Posterunek Policji w Mircu
Posterunek Policji w Mircu Fot. Świętokrzyska Policja

Do ataku na komisariat w Mircu w powiecie starachowickim doszło w poniedziałek 29 stycznia. Jak ustalili śledczy, Czesław R. zaczął zachowywać się agresywnie wewnątrz budynku, dlatego został z niego wyproszony. Wtedy mężczyzna oblał substancją łatwopalną drzwi wejściowe do posterunku, w którym znajdowali się funkcjonariusze i podpalił je.

„Następnie rzucał w te drzwi i elewację budynku kolejne butelki z substancją łatwopalną, co wzniecało ogień” – przekazał w środę Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Funkcjonariusze ugasili płonący budynek i ruszyli w pościg za mężczyzną, który trzymał w ręce kolejną butelkę wypełnioną substancją łatwopalną, a w drugiej zapalniczkę. Czesław R. miał także grozić funkcjonariuszom, że ich podpali.

Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Funkcjonariusze najpierw użyli broni palnej, oddając strzały ostrzegawcze, a kiedy to nie poskutkowało, postrzelili mężczyznę w dolne części nóg.

„Trzy kule trafiły w łydki i stopę mężczyzny, co go obezwładniło. Następnie został on przewieziony do starachowickiego szpitala, gdzie poddano go niezbędnym zabiegom medycznym. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został zatrzymany. W czasie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy” – przekazał Prokopowicz.

W środę prokurator przedstawił 59-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy policji połączony z czynną napaścią na nich oraz ze zniszczeniem mienia. Po przesłuchaniu podejrzanego, mając na uwadze ustalone okoliczności sprawy, prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this