Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny! Policjanci podsumowali akcję „SMOG”!

Wczoraj (17 lipca) ostrowieccy policjanci przeprowadzili działania krajowe pod nazwą „SMOG”. Na 71 skontrolowanych pojazdów tylko jeden posiadał nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mundurowi przypominają kierującym, że smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów oraz złej jakości ich spalin.

Wczorajsza akcja ostrowieckich mundurowych miała na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Działania prowadzone były na drogach powiatu ostrowieckiego. Akcja miała na celu przeciwdziałać w użytkowaniu pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy. Z ruchu były eliminowane pojazdy, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie.

W efekcie prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 71 pojazdów.  W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że jeden pojazd posiadał nieprawidłowości w zakresie emisji spali za co kierującemu zatrzymano dowodów rejestracyjny.

Akcje o kryptonimie ,,SMOG” będą przeprowadzane cyklicznie w określonych przedziałach czasowych, by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this