Znajdź nas na

FAKTY

Zgubiła się w lesie w Maksymilianowie! Pomógł jej asp. sztab. Andrzej Podsiadło!

Profesjonalizmem i dużym doświadczeniem wykazał się asp. sztab. Andrzej Podsiadło, który podczas pełnionej służby jako zastępca dyżurnego na stanowisku kierowania ostrowieckiej komendy poinstruował przez telefon kobietę, która zabłądziła samochodem w kompleksie leśnym. 49-letnia mieszkanka gminy Bałtów nie wiedziała, gdzie się znajduje, a ponadto miała słabą baterię w telefonie i zapaliła jej się kontrolka rezerwy paliwa, po tym jak przez jakiś czas szukała drogi powrotnej.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (niedziela, 3 października) kilka minut przed północą, pełniący służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego asp. sztab. Andrzej Podsiadło otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego 112.  Z jego treści wynikało, że osoba zgłaszająca interwencję zgubiła się samochodem w kompleksie leśnym i nie potrafiła powiedzieć, gdzie się znajduje. Kobieta była mocno przestraszona i zdenerwowana. Ponadto miała słabą baterię w telefonie i zapaliła jej się kontrolka rezerwy paliwa w aucie, po tym jak na własną rękę próbowała znaleźć właściwą drogę. 

Ostrowiecki policjant nie zwlekając podjął natychmiast czynności mające na celu zlokalizowanie miejsca przebywania kobiety. Jak się okazało 49-latka udała się do miejscowości Maksymilianów (gmina Bałtów), gdzie miała odebrać swojego partnera. Z uwagi na porę nocną pomyliła drogi w wyniku czego wjechała samochodem do lasu i jeżdżąc tam gruntowymi drogami – zabłądziła. W trakcie rozmowy asp. sztab. Andrzej Podsiadło instruował kobietę co ma zrobić, aby mógł ustalić jej położenie i pokierować ją w odpowiednim kierunku. Ostatecznie po 40 minutach, 49-latka dojechała do budynku nadleśnictwa, na terenie gminy Bodzechów, gdzie oczekiwał już na nią patrol policyjny.

Dzięki właściwej postawie i dobremu rozpoznaniu terenu przez ostrowieckiego policjanta, mieszkanka gminy Bałtów mogła bezpiecznie wrócić do domu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this