Znajdź nas na

FAKTY

Zmienia się budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie!

Rozpoczęła się termomodernizacja Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Budynek będzie bardziej ekologiczny, ekonomiczny, zmieni się również jego estetyka. – Idziemy z duchem czasu. Cieszę się, że warunki, w jakich obsługiwani będą nasi interesanci, a także w jakich pracować będą urzędnicy staną się zdecydowanie lepsze – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

– Nareszcie rozpoczęła się kompleksowa termomodernizacja budynku naszego urzędu z podłączeniem sieci gazowej, z fotowoltaiką 40 kW z zaaranżowaniem terenów zielonych i parkingu przy ulicy Warszawskiej – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Przypomina, że gmina już wcześniej zajęła się remontem parteru budynku, który przed modernizacją pozostawiał wiele do życzenia. Aktualnie wykorzystywany jest on jako punkt obsługi interesantów i biuro podawcze. Na parterze powstała również toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w budynku zamontowana została winda, która ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym, czy rodzinom z małymi dziećmi. Powstał również podjazd dla osób poruszający się na wózkach, czy z trudnościami w poruszaniu się. 

– To niewątpliwie poprawiło estetykę naszego urzędu, a także jego dostępność. Poprzednie warunki były mówiąc delikatnie – urągające randze takiej instytucji. Aktualnie wymienione zostały wszystkie okna, wykonywana jest opaska wokół urzędu, trwają prace przy izolacji fundamentów. Wewnątrz budynku wymieniona zostanie instalacja elektryczna, ta która służy aktualnie jest bardzo leciwa. Pojawi się oświetlenie led-owe, które pozwala na wygenerowanie oszczędności. Zmieni się również teren przed budynkiem. Będą nowe nasadzenia, a także parking z prawdziwego zdarzenia, bez dziur i nierówności. Budynek urzędu będzie ocieplony i pomalowany na jasny beżowy kolor – tłumaczy burmistrz i dodaje, że dzięki temu zmieni się  

centrum Kunowa.

Wymieniony zostanie kocioł węglowy na nowoczesny piec gazowy.

– Stawiamy na działania proekologiczne, a dotychczas byliśmy największym producentem smogu. Na szczęście wszystko się zmieni, a podejmowane działania będą szły w parze z wyznawanymi przez nas wartościami – dodaje burmistrz. Zaznacza, że zmienią się warunki, w jakich obsługiwani są mieszkańcy, poprawią się  również warunki pracy. A kunowscy urzędnicy tej ostatniej mają sporo. Wystarczy przypomnieć, że w roku 2021 wpłynęło do urzędu ok. 14 000 dokumentów. 

– Kadra jest dobrana perfekcyjnie. Pomagamy sobie wzajemnie. Chcemy wykorzystać ten dobry czas dofinansowań dla naszej gminy, aby jak najwięcej skorzystali na nich mieszkańcy naszej gminy – podsumowuje burmistrz.  

Gmina na rozbudowę remizy w Nietulisku Dużym i termomodernizację budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie otrzymała 4,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this