Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: 13 radnych „za” przekazaniem środków na zagospodarowanie i utrzymaniem zieleni na dwóch rondach!

Marek Giemza, Artur Głąb, Kamil Kutryba, Mariusz Łata, Grażyna Maj, Bożenna Morycińska, Andrzej Pałka, Joanna Pikus, Irena Renduda-Dudek, Włodzimierz Sajda, Włodzimierz Stec, Marta Woźnicka-Kuzdak i Artur Zawadzki, to radni Rady Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy zagłosowali „za” w sprawie przeznaczenia w 2023 roku środków finansowych na realizację zadań wynikających z przejęcia zarządzania drogą krajową nr 9 w zakresie zagospodarowania i utrzymania zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz Ronda Powstania Styczniowego. Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą przeznaczonych zostanie na ten cel (szacunkowo) blisko 200 000 zł. Od głosu wstrzymali się Kamil Stelmasik i Marcin Marzec.

Zdjęcie ilustracyjne Rondo Republiki Ostrowieckiej fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Spore kontrowersje wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, a także internautów wzbudziła informacja o przekazaniu środków z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski w zakresie  w zakresie zagospodarowania i utrzymania zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz Ronda Powstania Styczniowego.  

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem uchwały na ten cel przeznaczonych miałoby zostać 190 000 zł. 135.000,00 zł na realizację zadania polegającego na zagospodarowaniu i pielęgnacji zieleni Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz 55.000,00 zł na realizację zadania polegającego na zagospodarowaniu i pielęgnacji zieleni Ronda Powstania Styczniowego.

– W celu utrzymania wysokiego standardu miejsc u zbiegu znaczących arterii komunikacyjnych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Gmina Ostrowiec Świętokrzyski będzie realizować następujące zadania: 1. Obsadzenie sezonowe roślinami jednorocznymi i bylinami wewnętrznej tarczy Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz wewnętrznej tarczy Ronda Powstania Styczniowego wraz z ich pielęgnacją. 2. Pielęgnację zieleni wysepek rozdzielających w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej. 3. Koszenie z zagrabieniem wraz z utylizacją urobku wewnętrznej tarczy Ronda Republiki Ostrowieckiej – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Rondo Republiki Ostrowieckiej
fot. Czytelnik

– „Kolejna nadzwyczajna sesja, i kolejny nadzwyczajny problem, nad którym będą pochylać się radni – zieleń na dwóch rondach. Nasze miasto boryka się z mnóstwem problemów, a władza głosuje, nad „utrzymaniem wysokich standardów rond”. To są STANDARDY radnych przez nas wybranych?!. Najwyższy czas odsunąć to towarzystwo od władzy. Nasze miasto potrzebuje odpowiedzialnych radnych i prezydenta – męża stanu (projektodawcą uchwały jest prezydent)”, „Finezje na tych rondach ,,umilają” czas kierowcom stojącym w kilometrowych korkach”, „Liczę na to, że w imieniu mieszkańców, którzy przeznaczanie 190 tys. zł na to, żeby poszło z błotem, uważają za niegospodarność, odezwą się radni z Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Marek Materek Ludzie się nie mogą dróg i chodników doczekać, a pan prezydent chce wywalić prawie 200 000 zł na dwa ronda? Serio? Jak nie ma pomysłu na co wydawać pieniądze publiczne, to niech odejdzie ze stanowiska. Są ważniejsze potrzeby niż jednosezonowe kwiatki, które służą już chyba tylko do „pudrowania nieboszczyka”. Łąki denkowskie są systematycznie niszczone, wycina się drzew. O tę przyrodę należy dbać, a nie sadzić bratki, które nawet miesiąca nie wytrzymują.” – to tylko część komentarzy internautów.

25 maja 2022 rok Rondo republiki Ostrowieckiej
fot. Czytelnik

Decyzją większości radnych miejskich z  Ostrowca Św. uchwała została podjęta większością głosów. „Za” przeznaczeniem środków finansowych pochodzących z budżetu gminy w zakresie zagospodarowania i utrzymania zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz Ronda Powstania Styczniowego zagłosowali: Artur Głąb i Grażyna Maj z Klubu Prawa i Sprawiedliwości,  Marek Giemza, Kamil Kutryba, Mariusz Łata, Bożenna Morycińska, Andrzej Pałka, Joanna Pikus, Irena Renduda-Dudek, Włodzimierz Sajda, Marta Woźnicka-Kuzdak i Artur Zawadzki z KWW Jarosława Górczyńskiego i Włodzimierz Stec z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka.

Rondo Powstania Styczniowego 2019 rok fot. Czytelnik

Od głosu wstrzymali się: Kamil Stelmasik, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego i Marcin Marzec, radny z Klubu Ruchu Marka Materka.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. nieobecni byli: Stanisław Choinka, Mateusz Czeremcha, Renata Duda, Dariusz Kaszuba, Aron Pietruszka, Daniel Strojny, Karol Wójcik i Jerzy Wrona.

w sprawie przeznaczenia w 2023 roku środków finansowych na realizację zadań wynikających z przejęcia zarządzania drogą krajową nr 9 w zakresie zagospodarowania i utrzymania zieleni w obrębie Ronda Republiki Ostrowieckiej oraz Ronda Powstania Styczniowego Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

O wydatkach na zieleń miejską pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this