Gdzie zatrudnieni są radni miejscy z KWW Jarosława Górczyńskiego? Część radnych miejskich swoje miejsce pracy znalazła w strukturach powiatu (Starostwie Powiatowym i strukturach mu podległych), część radnych powiatowych zaś, zatrudniona jest w spółkach miejskich lub jednostkach, podlegających pod gminę Ostrowiec Św.
I tak Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego pełni funkcję dyrektora Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św., Łukasz Dybiec, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, pełni funkcję dyrektora Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”, Beata Duda, radna powiatowa jest naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. Wszyscy radni należą do KWW Jarosława Górczyńskiego.
Mariusz Łata, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego pracuje jako naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Kamil Stelmasik radny Rady Miasta Ostrowca Św. zatrudniony jest w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Ostrowcu Św., Aron Pietruszka, radny Rady Miasta Ostrowca Św. zatrudniony jest w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św., Kamil Kutryba, radny Rady Miasta Ostrowca Św. pełni funkcję kierownika Zespołu Obiektów Sportowo-Wypoczynkowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., Marta Woźnicka-Kuzdak, radna Rady Miasta Ostrowca Św. pracuje jako kierownik w Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św., Stanisław Choinka, dyrektor do spraw technicznych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Ostrowcu Św.
Piotr
23 maja, 2023 at 12:21
To gdzie oni wreszcie pracują? Albo jest się radnym na pełny etat ( wykonywanie mandatu radnego od godz. 08.00 do. 16.00) albo to kpina z uczciwością tych urzędników. Kto im zezwolił na podejmowanie drugiej pracy? W jakich godzinach ww. radni, wykonują pracę
w podanych podmiotach gospodarczych? Ktoś to musi sprawdzić czy to jest legalne np. NiK.
rzecz.rasowy
25 maja, 2023 at 07:04
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.40 t.j. Akt obowiązujący
Wersja od: 11 kwietnia 2023 r.
Art. 24b. [Zakaz wykonywania pracy przez radnego]
1.
Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.
2.
Radny, o którym mowa w ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny na okres sprawowania mandatu oraz 3 miesięcy po jego wygaśnięciu.
3.
Radny otrzymuje urlop bezpłatny bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do 3 miesięcy po zakończeniu tego urlopu.
4.
W przypadku radnego wykonującego funkcję kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej, przejętej lub utworzonej przez gminę w czasie kadencji, termin, o którym mowa w ust. 1, wynosi 6 miesięcy od dnia przejęcia lub utworzenia tej jednostki.
5.
Niezłożenie przez radnego wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest równoznaczne ze zrzeczeniem się mandatu.
6.
Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio w przypadku obsadzenia mandatu rady w drodze uchwały rady gminy podjętej na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy.