Znajdź nas na

FAKTY

Chcą przywrócenia odwołanych wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Ćmielowie! Pod petycją podpisało się blisko 500 mieszkańców!

Radny Józef Nowak wraz z grupą blisko 500 mieszkańców gminy Ćmielów domaga się przywrócenia Piotra Małka i Jacka Bryły na stanowisko wiceprzewodniczących. Podczas sesji, jaka odbyła się 27 listopada 2020 roku, decyzją kolejno: 11 i 10 radnych odwołani zostali oni ze swoich funkcji. – Opisane we wnioskach o odwołanie zarzuty są nieuzasadnione, pozbawione podstawy prawnej, krzywdzące i trudne do zrozumienia dla nas mieszkańców – pisze w petycji, zamieszczonej także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów – Józef Nowak.

Zdjęcie ilustracyjne: od lewej Piotr Małek, Jacek Bryła, Krystyna Zdonek i Joanna Suska fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie milkną echa odwołania dwóch wiceprzewodniczących  Rady Miejskiej w Ćmielowie: Piotra Małka i Jacka Bryły.  Przypomnimy, że trakcie sesji , jaka odbyła się 27 listopada  do Krystyny Zdonek, przewodniczącej Rady Miejskiej w Ćmielowie wpłynął  wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczących dwóch radnych. 

W uzasadnieniu przeczytać można było m.in. że wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ćmielowie nie sprawują należycie  powierzonej im funkcji. Radnym, występującym z wnioskiem nie podobał się też styl ich pracy, który zdaniem radnych,  powodował  niepotrzebne napięcia i konflikty.  Radni mówili o braku współpracy ,  co ich zdaniem doprowadziło do braku jedności i zrozumienia w radzie. 

Pod wnioskiem o odwołanie Jacka Bryły  podpisało się wówczas 10 radnych: Michał Szczęsny, Ewelina Otolińska, Piotr Paszyński, Andrzej Bonarek, Halina Wójtowicz, Witold Pernak, Katarzyna Nikodem, Jerzy Sykała i Dariusz Maruszczak, a także Krystyna Zdonek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie. Za wnioskiem głosowało 10 radnych, 5 wstrzymało się od głosu. Wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Piotra Małka,  przegłosowany został przez 11 radnych, przy 4 głosach przeciw.  

Całą sytuację opisywaliśmy tutaj:

Część mieszkańców zbulwersowana była decyzją radnych, podjętą podczas ubiegłorocznej sesji. Z petycją o przywrócenie radnym Piotrowi Małkowi i Jackowi Bryle funkcji wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Ćmielowie wystąpił Józef Nowak, który swój wniosek wraz z listą 492 podpisów podpisów mieszkańców gminy Ćmielów, adresował do przewodniczącej Krystyny Zdonek, a także pozostałych radnych z gminy  Ćmielów.

–  Dotychczasowa działalność obu radnych, ich postawa społeczna nakierowana  na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest wzorem do naśladowania, a nie do ich odwołania. Posiadana przez jednego z nich niepełnosprawność jest doskonałym przykładem, że pomimo wielu własnych trudności  w codziennym funkcjonowaniu można pełnić funkcje społeczne i pomagać potrzebującym. Najważniejsza jest społeczność, którą tworzymy właśnie my więc mamy nadzieję, że nasza petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Stop wykluczeniu osób niepełnosprawnych i działających społecznie – w imieniu mieszkańców miasta i gminy Ćmielów napisał Józef Nowak, do wniosku dołączając listę 492 podpisów poparcia. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Czy radni Rady Miejskiej w  Ćmielowie posłuchają głosu swoich wyborców?   Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu składali bowiem ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this