Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów: Kolejna duża inwestycja w Maksymilianowie! Mieszkańcy czekali na nią od lat!

– To bardzo ważna inwestycja zwłaszcza dla mieszkańców Maksymilianowa, ale również ze względu na przyszłość gminy Bałtów – tak o podpisanej wczoraj (wtorek, 11 października) umowie na budowę sieci wodociągowej z przyłączami do studzienek wodomierzowych w Maksymilianowie (etap I) mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Koszt inwestycji to 633 108,30 zł. Zadanie w całości sfinansowane zostanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Pierwszy rząd: Artur Głąb, asystent senatora Jarosława Rusieckiego, Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, a także Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie, w pierwszym rzędzie siedzą: Czesław Głazek, przedstawiciel firmy Instal, Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, a także Paweł Kudas, skarbnik gminy Bałtów. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kilka tygodni temu informowaliśmy o oddaniu do użytku  pompowni wody wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Maksymilianowie, a już mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców tego malowniczego sołectwa w gminie Bałtów. Wczoraj (wtorek, 11 października) podpisana została umowa na budowę sieci wodociągowej z przyłączami do studzienek wodomierzowych. 

– Jesteśmy gminą, która najbardziej się wyludnia. Dlatego tak ważne jest dla nas to, aby to właśnie gminę Bałtów wybierano na miejsce do życia. Aby mieszkańcy mogli budować tu swoje domy, ta inwestycja, czyli wykonanie wodociągu, jest bardzo potrzebna. Wcześniej go niestety nie było. W poprzednich kadencjach gmina nie wydawała warunków dostawy na wodę w Maksymilianowie ze względu na zbyt niskie ciśnienie wody i brak sieci wodociągowej. Od początku kadencji mierzyliśmy się z tym problemem. Szukaliśmy rozwiązania. najpierw wybudowaliśmy pompownię wody, teraz będziemy budować sieć wodociągową. Efektem jest podpisana dziś umowa z wykonawcą – tłumaczy Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Konferencja prasowa z udziałem posła Andrzeja Kryja i Artura Głąba, asystenta senatora Jarosława Rusieckiego, a także przedstawicieli firmy Instal, zorganizowana w Urzędzie Gminy w Bałtowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że ostatnim etapem zadania będzie wymiana starego wodociągu. Wówczas mieszkańcy posiadający grunty, będą mogli podzielić je na działki budowlane. 

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP podkreślał, że inwestycje pobudzające budownictwo mieszkaniowe, to ważne zadania w gminach, które borykają się z problemami demograficznymi. 

– To stanowi taką perspektywę na przyszłość. Po drugie, wójt wskazał na to, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego, rząd Zjednoczonej Prawicy dostrzega takie potrzeby i kieruje bardzo duże środki do gmin, takich jak gmina Bałtów, do gmin w całej Polsce. To wsparcie jest ogromne. Bywam w bardzo wielu miejscach w naszym województwie. Z jednej strony mamy sytuację, gdzie narzekają włodarze, że jest im bardzo trudno zarządzać swoimi gminami, a z drugiej strony mówią, że tak dobrego czasu, jak ostatnie lata, nie było. Pan wójt jest osobą, która potrafi docenić, że te środki trafiają, ale nigdy nie narzeka, że jest źle – mówił Andrzej Kryj.

Od lewej: Czesław Głazek z firmy Instal, Artur Głąb, asystent senatora Jarosława Rusieckiego, Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, wójt Hubert Żądło, Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów, a także Paweł Kudas, skarbnik gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że potrzeby, które wskazują samorządowcy: wójt i rada gminy są stopniowo realizowane. jak modernizacja oczyszczalni ścieków, wychodzą na wprost potrzeb mieszkańców.  Przypomniał, że ideą Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych było to, że środki wydatkowane będą lokalnie.  Zyskają na tym lokalne firmy i lokalna gospodarka. 

– Chciałbym pogratulować panu wójtowi, panu przewodniczącemu rady, samorządowi gminy Bałtów tej determinacji w rozwiązywaniu lokalnych potrzeb i problemów. Tu nie mówi się o tym, że się czegoś nie da zrobić. Rada i wójt realizują swoje deklaracje, które padły podczas kampanii wyborczej, szukając różnych rozwiązań – tłumaczył poseł, życząc, aby w gminie Bałtów powstawało jak najwięcej nowych domów.

Artur Głąb, asystent Jarosława Rusieckiego, Senatora RP, pogratulował realizacji inwestycji, a także przypomniał, że to również zasługa pracowników urzędu, którzy tworzyli projekty. 

Zbiornik retencyjny w Maksymilianowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To dzisiejsze podpisanie umowy rozpoczyna inwestycję, remont sieci wodociągowej. Inwestycję, która ma zapotrzebowanie wśród mieszkańców. Rząd wspiera takie działania, które mają społeczne uzasadnienie, które mają potrzebę społeczną – mówił Artur Głąb.

Wykonawcą zadania będzie firma Instal. Jego koszt to 633 108,30 zł. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Gmina nie dołoży do niej z własnego budżetu nawet złotówki. 

O Maksymilianowie pisaliśmy również tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this