Znajdź nas na

FAKTY

II Posiedzenie Konwentu Marszałków województw RP w województwie świętokrzyskim!

W czwartek 9 czerwca w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się 2 posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP pod prezydencją marszałka województwa świętokrzyskiego. Wśród tematów obrad, na których skupią się uczestnicy dyskusji, znajdują się m.in. kwestie środków unijnych w nowej perspektywie finansowej, sposoby rozwiązania problemu braku kadr medycznych w podmiotach leczniczych, czy też możliwość wykorzystywania systemów informacji przestrzennej do planowania i utrzymania tras rowerowych. Udział w obradach, realizowanych w formie hybrydowej, zapowiedzieli m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister zdrowia Adam Niedzielski i Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podczas obrad w Sandomierzu uwagi Komisji Europejskiej do Programów Regionalnych na lata 2021-27 przedstawi Emma Toledano Laredo, dyrektor Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. W dyskusji w tym obszarze, wraz z obecnymi marszałkami województw, wezmą udział Lucie Zackova, zastępca dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej oraz Gelu Calacean z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego KE.

Podczas posiedzenia jego uczestnicy skupią się na obszarze rozwoju kultury, głos zabierze wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. O wpływie instytucji i obiektów muzealnych na otoczenie zewnętrzne mówić będzie prof. Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

W obszarze wsparcia opieki zdrowotnej dyskusja dotyczyć będzie konieczności podjęcia działań w zakresie zabezpieczenia kadry medycznej w podmiotach leczniczych na terenie Polski. Z uwagi na szybkie starzenie się społeczeństwa, jednym z tematów dyskusji ma być również niezbędna profilaktyka na rzecz przeciwdziałania osteoporozie.

Uczestnicy posiedzenia pochylą się też nad możliwościami wykorzystania nowoczesnych systemów informacji przestrzennej w tworzeniu i utrzymaniu tras rowerowych, a także nad problemami, z którymi borykają się zarządzający szkołami specjalnymi, działającymi przy podmiotach leczniczych.

Po zakończeniu obrad i przyjęciu oficjalnych stanowisk w dyskutowanych kwestiach, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przekaże prezydencję gremium na kolejne 6 miesięcy gospodarzowi ziemi lubelskiej Jarosławowi Stawiarskiemu.

Program obrad 2 posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP dostępny jest na stronie internetowej świętokrzyskiej prezydencji w Konwencie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this