Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej za nami!

Za nami pierwsze spotkanie Rady Społecznej, działającej przy ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej. Wiceprzewodniczącym Rady został Łukasz Witkowski. W spotkaniu uczestniczyła m.in: Aldona Jarosińska pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego ostrowieckiej placówki.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Za nami pierwsze spotkanie Rady Społecznej, działającej przy ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej. Wiceprzewodniczącym Rady został Łukasz Witkowski. W spotkaniu uczestniczyła m.in: Aldona Jarosińska pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego ostrowieckiej placówki.

Rada Społeczna, działająca przy ostrowieckim szpitalu zebrała się w tym roku po raz pierwszy w nowym składzie. Jak powiedziała nam po spotkaniu Danuta Barańska, przewodnicząca Rady Społecznej:

– Zapoznaliśmy się z trudną sytuacją szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pani Aldona Jarosińska, pełniąca obowiązki dyrektora opowiedziała nam o zadłużeniu szpitala, pokrótce omówiliśmy program, który zamierza wprowadzić. Będziemy ją wspierać, bo jest w trudnej sytuacji, a od tego jako rada jesteśmy. Będziemy się starali poprawić tę trudna jak na ten moment sytuację szpitala. Mamy nadzieję, że będzie lepiej – podsumowała Danuta Barańska.

Wprowadzono też zmiany do nowego Regulaminu rady, który podczas następnego posiedzenia, będzie poprawiony i przyjęty do stosowania.

Jak podkreśliła Danuta Barańska spotkanie należy zaliczyć do udanych, każdy z członków Rady miał czas na autoprezentację. Był też czas na pytania do nowej tymczasowej dyrektor szpitala.

Kolejne spotkanie Rady Społecznej odbędzie się w przeciągu dwóch tygodni.

Przypomnijmy, że now Rada Społeczna przy ZOZ-ie w Ostrowcu Świętokrzyskim została powołana 16 stycznia, podczas drugiej w tym roku
Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego.
W skład nowej Rady Społecznej ZOZ weszli, wspomniana już wcześniej Danuta Barańska – przewodnicząca (wskazana przez starostę), Krzysztof Huszaluk – przedstawiciel wyznaczony przez Wojewodę Świętokrzyskiego, a także członkowie wskazani przez ostrowieckich radnych powiatowych: Małgorzata Bień, Grzegorz Cędzikowski, Mateusz Czeremcha, Józef Grabowski, Roman Kowalski, Małgorzata Krysa-Kowal, Mariusz Łata, Krzysztof Ołownia, Włodzimierz Sajda, i Łukasz Witkowski.

Powołanie Rady Społeczna ZOZ wynika z ustawy o działalności leczniczej, która mówi, że w podmiocie leczniczym nie będącym przedsiębiorcą, powinna działać rada społeczna, będąca organem inicjującym, opiniodawczym podmiotu tworzącego oraz organem doradczym.

Spotkanie odbyło się bez udziału mediów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this