Znajdź nas na

FAKTY

Jest zainteresowanie wykonawców obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego! Otwarcie ofert już 21 sierpnia!

Czy drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów zakończy się powodzeniem? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak potwierdza Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zainteresowanie ze strony wykonawców jest, bo składają pytania do przetargu, ale o tym ile było ofert i jakie firmy się zgłosiły dowiemy się dopiero 21 sierpnia

Zdjęcie ilustracyjne

Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, 1 sierpnia pojawiła się informacja o przetargu na pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. Równolegle trwa procedura przetargowa na realizacje inwestycji.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka jednojezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km biegnącej nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej, stanowiącej obecnie wylot drogi nr 9 z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

– Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Obecnie mająca międzynarodowe znaczenie droga nr 9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi nr 9 – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.

Wyłonienie ofert na wykonanie tej inwestycji zaplanowane jest na 21 sierpnia.

8 komentarzy

8 Comments

 1. mateu1

  9 sierpnia, 2019 at 15:43

  Na bank sie nie uda… za mala kwota jest przeznaczona na ta inwestcje. PiS nie lubi tego województwa i miasta. Chetniej przekaza kase na druga obwodnice Stalowej Woli niz tu 😀

  • Felice123

   9 sierpnia, 2019 at 16:18

   Cóż, jak widać po wpisie @ mateu1, z różnych powodów mogą cieszyć się – w swoich abberacjach – ludzie ze skłonnościami do frustracji z tego chociażby powodu, że lansowany za poprzednich rządów PO/PSL podział na „Polskę A” i „Polskę B”, za rządów PIS odchodzi do lamusa. :))

  • Felice123

   9 sierpnia, 2019 at 16:18

   Cóż, jak widać po wpisie @ mateu1, z różnych powodów mogą cieszyć się – w swoich abberacjach – ludzie ze skłonnościami do frustracji z tego chociażby powodu, że lansowany za poprzednich rządów PO/PSL podział na „Polskę A” i „Polskę B”, za rządów PIS odchodzi do lamusa. :))

   • Felice123

    9 sierpnia, 2019 at 18:34

    Korekta: aberracjach

    • mateu1

     10 sierpnia, 2019 at 08:17

     PiS za to dąży do utworzenia Polski AAA na Podkarpaciu, chyba wiadomo dlaczego. Pożyjemy zobaczymy..

     • Felice123

      10 sierpnia, 2019 at 10:09

      Wiadomo ? Niekoniecznie. Niemniej jednak, może zechciałbyś swój swój profetyzm ( opart na zdawkowym „pożyjemy zobaczymy) poprzeć jakąkolwiek argumentacją, bo ja z kolei „żyjąc” tu i teraz i może nie tyle „oglądając”, co wsłuchując się w głosy, obserwuję, że póki co, to np. blokada kontynuowania zagrzebanej w PRL- u idei COP obejmującego m.in. i nasze tereny, z którą to ideą szły w parze działania w sferze infrastruktury wojskowej ( co zrozumiałe, gdy zna się założenia idei COP), występuje po stronie władz naszej gminy prowadzącej dosyć niejasną politykę, gdy chodzi o infrastrukturę lokalową dla batalionu 103 Świętokrzyskiej Brygady WOP.
      Jak widzisz mateu1 raczej trzeba być ostrożnym w ocenach komu ibdlaczego tak napawdę zależy, by u nas było tak jak było, tj. by nasze województwo było niżej uplasowane w rankingach. Komu taka polityka zachowania w Ostrowcu status quo służy ? Hmm…rusz głową zamiast uprawiać wróżbiarstwo z fusów.

 2. mateu1

  10 sierpnia, 2019 at 14:39

  nie wiem jaki wplyw ma obecna ekipa rzadzaca w gminie i powiecie na utworzenie batalionu w ostrowcu. skoro lokal maja od poprzenikow tow czym teraz PiS ma problem?
  wiem natomiast ze podczas aktulizacji programu budowy drog krajowych i autostrad za czasow PIS wyrzucone zostalo zadanie budowy DUZEJ obwodnicy ostrowca 🙂 nawet nie przeniesli na liste rezerwowa.. po prostu wyrzucili, a wiemy wszyscy ze ta mala atrapa obwodnicy o ile powstanie nie bedzie w gole roli obwodnicy spelniac

  • Felice123

   10 sierpnia, 2019 at 20:47

   Na utworzenie WOT, władze gminy/powiatu wpływu nie miały i mieć nie będą, to oczywiste…mimo widocznych wśród niektórych samorządowców zapędów decentralistycznych (chroń nas Boże biorąc pod uwagę wyrażony ostatnio, głośno i publicznie stosunek do prawa – prezydenta naszego miasta). Nasza rozmowa zeszła na sprawy dot. infrastruktury lokalowej. Na razie wiadomo, że – nie wiedzieć czemu – Ostrowczanie na decyzje dot. ewentualnej zmiany siedziby 103 batalionu 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT ( tu koryguję moją pomyłkę co do prawidłowej nazwy jednostki, zawartą we wcześniejszym moim poście) mają czekać aż do jesieni, a czas raczej nagli.
   Co do obwodnicy zaś….póki co, jedyne co „WIDZIMY” to to, że próbujesz przemawiać do zbiorowej świadomości lokalnej społeczności próbując w niej – z nieukrywanym wcale przez ciebie zadowoleniem ( emotikony) – wyrobić przeświadczenie co do minimalistycznych korzyści z budowy obwodnicy Ostrowca, którą nazywasz atrapą. Wracając teraz do tego wzmiankowanego przez ciebie „ratingu” na poziomie AAA ….tak mi się z nim skojarzyło….to nadal próbujesz tu uciec od tematu „Polski A” i „Polski B”. Zdaje się, że w temacie akurat tej obwodnicy niewiele się zadziało za czasów, gdy przez wiele lat władza, tak na wszeblu centralnym (koalicyjna, niemniej jednak), jak i lokalnym, stanowiła pewien monolit.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this