Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jest zainteresowanie wykonawców obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego! Otwarcie ofert już 21 sierpnia!

Czy drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów zakończy się powodzeniem? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak potwierdza Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zainteresowanie ze strony wykonawców jest, bo składają pytania do przetargu, ale o tym ile było ofert i jakie firmy się zgłosiły dowiemy się dopiero 21 sierpnia

Zdjęcie ilustracyjne

Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, 1 sierpnia pojawiła się informacja o przetargu na pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. Równolegle trwa procedura przetargowa na realizacje inwestycji.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka jednojezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km biegnącej nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej, stanowiącej obecnie wylot drogi nr 9 z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

– Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Obecnie mająca międzynarodowe znaczenie droga nr 9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi nr 9 – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.

Wyłonienie ofert na wykonanie tej inwestycji zaplanowane jest na 21 sierpnia.

8 komentarzy

8 Comments

 1. mateu1

  Sierpień 9, 2019 at 15:43

  Na bank sie nie uda… za mala kwota jest przeznaczona na ta inwestcje. PiS nie lubi tego województwa i miasta. Chetniej przekaza kase na druga obwodnice Stalowej Woli niz tu 😀

  • Felice123

   Sierpień 9, 2019 at 16:18

   Cóż, jak widać po wpisie @ mateu1, z różnych powodów mogą cieszyć się – w swoich abberacjach – ludzie ze skłonnościami do frustracji z tego chociażby powodu, że lansowany za poprzednich rządów PO/PSL podział na “Polskę A” i “Polskę B”, za rządów PIS odchodzi do lamusa. :))

  • Felice123

   Sierpień 9, 2019 at 16:18

   Cóż, jak widać po wpisie @ mateu1, z różnych powodów mogą cieszyć się – w swoich abberacjach – ludzie ze skłonnościami do frustracji z tego chociażby powodu, że lansowany za poprzednich rządów PO/PSL podział na “Polskę A” i “Polskę B”, za rządów PIS odchodzi do lamusa. :))

   • Felice123

    Sierpień 9, 2019 at 18:34

    Korekta: aberracjach

    • mateu1

     Sierpień 10, 2019 at 08:17

     PiS za to dąży do utworzenia Polski AAA na Podkarpaciu, chyba wiadomo dlaczego. Pożyjemy zobaczymy..

     • Felice123

      Sierpień 10, 2019 at 10:09

      Wiadomo ? Niekoniecznie. Niemniej jednak, może zechciałbyś swój swój profetyzm ( opart na zdawkowym “pożyjemy zobaczymy) poprzeć jakąkolwiek argumentacją, bo ja z kolei “żyjąc” tu i teraz i może nie tyle “oglądając”, co wsłuchując się w głosy, obserwuję, że póki co, to np. blokada kontynuowania zagrzebanej w PRL- u idei COP obejmującego m.in. i nasze tereny, z którą to ideą szły w parze działania w sferze infrastruktury wojskowej ( co zrozumiałe, gdy zna się założenia idei COP), występuje po stronie władz naszej gminy prowadzącej dosyć niejasną politykę, gdy chodzi o infrastrukturę lokalową dla batalionu 103 Świętokrzyskiej Brygady WOP.
      Jak widzisz mateu1 raczej trzeba być ostrożnym w ocenach komu ibdlaczego tak napawdę zależy, by u nas było tak jak było, tj. by nasze województwo było niżej uplasowane w rankingach. Komu taka polityka zachowania w Ostrowcu status quo służy ? Hmm…rusz głową zamiast uprawiać wróżbiarstwo z fusów.

 2. mateu1

  Sierpień 10, 2019 at 14:39

  nie wiem jaki wplyw ma obecna ekipa rzadzaca w gminie i powiecie na utworzenie batalionu w ostrowcu. skoro lokal maja od poprzenikow tow czym teraz PiS ma problem?
  wiem natomiast ze podczas aktulizacji programu budowy drog krajowych i autostrad za czasow PIS wyrzucone zostalo zadanie budowy DUZEJ obwodnicy ostrowca 🙂 nawet nie przeniesli na liste rezerwowa.. po prostu wyrzucili, a wiemy wszyscy ze ta mala atrapa obwodnicy o ile powstanie nie bedzie w gole roli obwodnicy spelniac

  • Felice123

   Sierpień 10, 2019 at 20:47

   Na utworzenie WOT, władze gminy/powiatu wpływu nie miały i mieć nie będą, to oczywiste…mimo widocznych wśród niektórych samorządowców zapędów decentralistycznych (chroń nas Boże biorąc pod uwagę wyrażony ostatnio, głośno i publicznie stosunek do prawa – prezydenta naszego miasta). Nasza rozmowa zeszła na sprawy dot. infrastruktury lokalowej. Na razie wiadomo, że – nie wiedzieć czemu – Ostrowczanie na decyzje dot. ewentualnej zmiany siedziby 103 batalionu 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT ( tu koryguję moją pomyłkę co do prawidłowej nazwy jednostki, zawartą we wcześniejszym moim poście) mają czekać aż do jesieni, a czas raczej nagli.
   Co do obwodnicy zaś….póki co, jedyne co “WIDZIMY” to to, że próbujesz przemawiać do zbiorowej świadomości lokalnej społeczności próbując w niej – z nieukrywanym wcale przez ciebie zadowoleniem ( emotikony) – wyrobić przeświadczenie co do minimalistycznych korzyści z budowy obwodnicy Ostrowca, którą nazywasz atrapą. Wracając teraz do tego wzmiankowanego przez ciebie “ratingu” na poziomie AAA ….tak mi się z nim skojarzyło….to nadal próbujesz tu uciec od tematu “Polski A” i “Polski B”. Zdaje się, że w temacie akurat tej obwodnicy niewiele się zadziało za czasów, gdy przez wiele lat władza, tak na wszeblu centralnym (koalicyjna, niemniej jednak), jak i lokalnym, stanowiła pewien monolit.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Krzysztof Ołownia: Troską każdego dyrektora powinna być chęć pozyskania fachowej kadry!

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! Od dofinansowania na żłobki i kluby dziecięce, po galę Talentów Świętokrzyskich! [VIDEO]

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Ponad milion złotych za 120 metrowy budynek dla rad osiedlowych!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this