Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jest zainteresowanie wykonawców obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego! Otwarcie ofert już 21 sierpnia!

Czy drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów zakończy się powodzeniem? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak potwierdza Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zainteresowanie ze strony wykonawców jest, bo składają pytania do przetargu, ale o tym ile było ofert i jakie firmy się zgłosiły dowiemy się dopiero 21 sierpnia

Zdjęcie ilustracyjne

Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, 1 sierpnia pojawiła się informacja o przetargu na pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. Równolegle trwa procedura przetargowa na realizacje inwestycji.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka jednojezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km biegnącej nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej, stanowiącej obecnie wylot drogi nr 9 z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

– Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Obecnie mająca międzynarodowe znaczenie droga nr 9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi nr 9 – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.

Wyłonienie ofert na wykonanie tej inwestycji zaplanowane jest na 21 sierpnia.

8 komentarzy

8 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this