Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejnych 10 osób z powiatu skarżyskiego zakażonych koronawirusem!

W województwie świętokrzyskim odnotowano dotąd 120 przypadków zachorowań na COVID-19. Dziś o kolejnych 10 zakażonych, tuż po godzinie 18.00 poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W Polsce zmarło 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich ma 38 lat.

Grafika: naOSTRO.info

O kolejnych 134 przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych po godzinie 17.00 poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą:
20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie przypadki uwzględnione w komunikacie to mieszkańcy powiatu skarżyskiego. To 9 kobiet (7 w sile wieku oraz 2 młode), a także 1 młody mężczyzna – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 78 osób jest hospitalizowanych, 4552 osoby są poddane kwarantannie, a 67 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie ostrowieckim, jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św. 503 osoby poddane zostały kwarantannie, a 29 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarło 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

W ciągu doby wykonano ponad 6,7 tys. testów.

 W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 4666 osób.  Zmarło 129.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this