Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kto zostanie dyrektorem DPS-u przy Grabowieckiej 7?

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego ogłosił nabór na dyrektora Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na to stanowisko ma Karolina Nowak, dyrektor Centrum Integracji Społecznej, a także prezes Fundacji Pomocna Dłoń w Ostrowcu Św. Czy tak się stanie, dowiemy się już wkrótce. Termin składania aplikacji upływa 30 maja o godzinie 15.00.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do przeprowadzenia naboru powołana została komisja, w której skład weszli: Andrzej Jabłoński, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego; Łukasz Witkowski, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego; Mariusz Łata, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych; Alina Piwnik-Migdalska, inspektor ds. kadr.

Kandydat na dyrektora Domu Pomocy Społecznej powinien posiadać wykształcenie wyższe, obywatelstwo polskie, specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, co najmniej 5-letni staż pracy, w tym 3-letni staż pracy w pomocy społecznej. Powinien być osobą niekaraną za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej. Powinien posiadać także pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

Wymagania dodatkowe to: znajomość przepisów, ustawy o pomocy społecznej, ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, Kodeksu postępowania administracyjnego, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przepisów prawa pracy, przepisów dotyczących funkcjonowania samorządu powiatowego, finansów publicznych i zamówień publicznych. Umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi, co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym (poświadczone stosownymi dokumentami), wiedza merytoryczna z zakresu schorzeń somatycznych, odpowiedzialność, umiejętność planowania pracy, kreatywność, zaangażowanie.

Osoba pracująca na stanowisku dyrektora odpowiedzialna będzie za: kierowanie działalnością powiatowej jednostki organizacyjnej pomocy społecznej, Domu Pomocy Społecznej, przy ulicy Grabowieckiej 7 oraz reprezentowanie go na zewnątrz. Prowadzenie i rozwój infrastruktury DPS-u przy Grabowieckiej. Przygotowanie projektu planu finansowego oraz realizacja planu finansowego jednostki. Przestrzeganie dyscypliny finansowej i budżetowej środków do realizacji zadań statutowych DPS. Współpraca z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. i innymi instytucjami w zakresie zadań DPS. Pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność i rozwój DPS przy Grabowieckiej 7, realizowanie uchwał i innych aktów wydawanych przez organ prowadzący, zapewnienie realizacji i przestrzegania przepisów Kodeksu Pracy oraz innych aktów prawnych, dotyczących jednostki.

Z wybranym kandydatem zawarta zostanie umowa na 6 miesięcy, nie wcześniej niż od 13 czerwca. Dokumenty aplikacyjne kandydaci mogą składać do 30 maja do godziny 15.00.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Policja poszukuje chłopca z nagrania!

FAKTY

16-latek z gminy Waśniów zmarł na skutek hipotermii? To wstępne ustalenia prokuratury!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this