Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Chmielowa doczekają się drogi w nowym standardzie!

2 579 980 zł, to całkowity koszt remontu drogi powiatowej w Chmielowie, w gminie Bodzechów, z czego 1 547 988 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na tę inwestycję mieszkańcy Chmielowa czekali od lat. Pełna dziur i kolein, uczęszczana przez kierowców – droga zyska nowy standard. Wykonawcą inwestycji jest firma Transportowo-Budowlano-Drogowa „DYLMEX” ze Staszowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyremontowanym asfaltem kierowcy pojadą już w listopadzie.

3 kilometrowy odcinek drogi przez Chmielów doczeka się remontu fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Droga powiatowa, na której remont umowę podpisano dzisiaj (4 sierpnia) przebiega przez dwie gminy: Bodzechów i Ostrowiec Świętokrzyski.  

– Ja wielokrotnie na każdej konferencji powtarzam, że razem można więcej i to jest idealny przykład, ponieważ realizujemy remont drogi powiatowej, przy współudziale finansowym gminy Bodzechów i miasta Ostrowca Św.,  za co dziękuję panu prezydentowi i dziękuje panu wójtowi – mówiła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. 

Remontowany odcinek drogi ma 3595 metry bieżące. Koszt inwestycji to  2 579 980,02 zł. Jak podkreślała starosta gros środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 1 547 988,01 zł (dofinansowanie na poziomie 60 procent). Wkład własny powiatu ostrowieckiego został podzielony proporcjonalnie (po 20 procent) między powiat (515 996,01 zł), miasto Ostrowiec Świętokrzyski (208 765,45 zł)  i gminę Bodzechów (307 230,55 zł).

– Bardzo się cieszę, że możemy podpisać tę umowę –  podsumowała Marzena Dębniak.

od lewej: Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów, Tomasz Dyl, właściciel firmy DYLMEX, Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński, wicestarosta i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zakres prac obejmie: frezowanie asfaltowej nawierzchni jezdni, ułożenie nowej nawierzchni  mineralno-bitumicznej, obustronny remont poboczy na całej długości remontowanego odcinka, remont elementów odwodnienia, w tym przepustów rurowych, umocnienie rowów przydrożnych, remont istniejących zjazdów, remont obiektu mostowego w zakresie wymiany elementów dylatacji, chodnika oraz ścieku skarpowego. Wymienione zostanie także oznakowanie pionowe oraz odtworzone zostanie oznakowanie poziome na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. 

– Takim największym bohaterem dzisiaj i inicjatorem tego wszystkiego jest Krzysztof Kubicki, radny z Chmielowa, który dwa lata temu rozpoczął starania w Chmielowie o modernizację tego odcinka.  To się wszystko pięknie powiększyło, zgodna współpraca trzech samorządów: powiatu, miasta Ostrowca Św. i  gminy Bodzechów, doprowadziła do tego, że właśnie dzisiaj państwo podpiszecie tę umowę. Korzysta na tym również czwarty samorząd, ponieważ niewtajemniczonych informuję, że można dojechać tą drogą również do Kunowa – mówił Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów.

Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów i Tomasz Dyl, wykonawca inwestycji, właściciel firmy DYLMEX ze Staszowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że na najbliższej sesji Rady Gminy Bodzechów radni przeniosą środki w kwocie ponad 300 000 na realizację tej inwestycji. 

– Sumując te wszystkie pieniądze powstanie bardzo piękny kawałek drogi. Skomunikowana zostanie wieś Chmielów, ta część miasta z centrum miasta – podkreślał wójt, podziękował także pracownikom Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., którzy przygotowali dokumentację.  

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. mówił, że ulcia Chmielowska oprócz tego, że jest urokliwa, to także jest ważną arterią w mieście. 

– To jest taki łącznik, skrót i tak jak powiedział  tutaj mój przedmówca wójt Jerzy Murzyn, skrót do Kunowa. Urokliwa trasa rowerowa, trasa spacerowa, sporo naszych mieszkańców, mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego korzysta z tej drogi – mówił Jarosław Górczyński.

Tomasz Dyl, właściciel firmy Dylmex, Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński, wicestarosta i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego podkreślał, że „starostwo jest biedne, ale ambitne”, ponieważ w trakcie realizacji jest kilka inwestycji, jak kontrakt podpisany na remont ulicy Jana Samsonowicza, remont ulicy 11 Listopada, termomodernizacja Niepublicznej Placówka Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie, czy  remont przyszłej bazy dla potrzeb służb drogowych.

– Według zatwierdzonej organizacji ruchu prace drogowe prowadzone będą wahadłowo. Będzie na pewno utrudnienia dla mieszkańców i kierowców, ale postaramy się, aby było jak najmniej uciążliwe. Firma „DYLMEX” ze Staszowa, której jestem właścicielem, realizuje wiele kontraktów drogowych. od małych robót do kilkunastumilionowych inwestycji. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, a także małopolskiego. Wykonujemy prace od robót ziemnych, odwodnieniowych, nawierzchni, po kanalizację, oznakowanie poziome i pionowe. Ten 3 kilometrowy odcinek nie jest dla nas wyzwaniem, aczkolwiek termin realizacji jest bardzo krótki. Niezwłocznie przystępujemy do realizacji zadania – podsumowuje Tomasz Dyl. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this