Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Rudy Kościelnej będą mieć nową wiatę przystankową! Gmina pozyskała nieodpłatnie działkę od KOWR-u!

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Rudy Kościelnej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie działki, na której już wkrótce stanie wiata przystankowa, na rzecz gminy Ćmielów. – Nie jest sztuką zakup takiej działki ze środków z budżetu gminy, sztuką jest pozyskanie jej za darmo. Nie ustawałam w działaniach, aby ten teren bezpłatnie pozyskać z myślą o mieszkańcach i tak też się stało – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa podczas spotkania z mieszkańcami Rudy Kościelnej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że gmina Ćmielów na podstawie Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa  starała się o nieodpłatne pozyskanie od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działki w Rudzie Kościelnej. Mieszkańcy tej części gminy Ćmielów marzyli bowiem o wiacie przystankowej „z prawdziwego zdarzenia”.

– Adekwatnej do czasów,  w których żyjemy, aby służyła mieszkańcom i dzieciom dojeżdżającym do szkoły. Wielkie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że działka, na której znajduje się przystanek, nie należy do gminy – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Właścicielem terenu okazał się  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Tak rozpoczęła się długotrwała procedura regulacji stanu prawnego. I choć pracy, jaką każdego dnia w tej kwestii wykonywali ćmielowscy urzędnicy z pozoru nie widać, o jej efekcie świadczy decyzja, jaką otrzymała gmina.  

– Procedura zmierzająca do pozyskania tej działki nieodpłatnie wymagała czasu. Nie sztuką jest  taką działkę kupić, wydając gminne pieniądze, sztuką jest przeprowadzić procedury tak, aby pozyskać ją nieodpłatnie na cele publiczne. Dziś, otrzymaliśmy taką dobrą wiadomość z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który bezpłatnie przekazał nam działkę w Rudzie Kościelnej. Chciałbym, aby w przyszłości na tym terenie powstała nie tylko nowoczesna wiata przystankowa, ale  skwerek,  na terenie którego  będą mogli odpocząć mieszkańcy i podróżni – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this