Znajdź nas na

FAKTY

Zadał serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia części ciała! Zamiast do więzienia trafi do „psychiatryka?

19 lipca 2020 roku na łąkach za sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim przypadkowy przechodzień odnalazł ciało 20-letniego ostrowczanina. Prokuratura ustaliła wówczas, iż doszło do zabójstwa pokrzywdzonego. Sprawcą okazał się 21-letni Daniel K., któremu 21 lipca 2020 przedstawiono zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy. Okazuje się jednak, że Daniel K. zamiast do więzienia może trafić do… zakładu psychiatrycznego.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zdjęcie ilustracyjne. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tą sprawą żył cały Ostrowiec Św. Do brutalnej zbrodni doszło 19 lipca ubiegłego roku. Życie stracił wówczas 20-letni ostrowczanin. 

– W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż doszło do zabójstwa pokrzywdzonego – poinformował nas wówczas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowe w Okręgowej w Kielcach.

Śledczy ustalili wówczas, że  Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego.  21 lipca 2020 Daniela K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu.

– 29 kwietnia 2021 roku Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek w przedmiocie umorzenia postępowania i orzeczenia wobec sprawcy środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym oraz orzeczenie terapii uzależnień – wyjaśnia Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Św. 

Na 11 czerwca Sąd Okręgowy w Kielcach wyznaczył posiedzenie w przedmiocie rozpoznania wniosku.

Do tematu powrócimy.

O tych dramatycznych wydarzeniach pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this