Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od środy ostrowczanie skorzystają z odkrytych basenów! Lifting przejdą natryski i szatnie w krytej części pływalni!

Od środy, 17 czerwca mieszkańcy Ostrowca Św. skorzystać będą mogli z odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. Jednak będą musieli nauczyć się korzystać z nich w nowych warunkach, a także przestrzegać obostrzeń wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid. Baseny otwarte będą w dwóch turach, zamontowanych zostanie 20 urządzeń do dezynfekcji, funkcjonować będzie jedna kasa, a o zachowaniu dystansu społecznego przypominać będą tablice i wyznaczone linie, oddzielające kupujących bilety. A cena tych ostatnich będzie taka sama jak przed rokiem.

Zdjęcie ilustracyjne

– W tym wyjątkowym roku spowodowanym problemami z koronawirusem i obostrzeniami spróbujemy otworzyć baseny w przyszłym tygodniu. Wpisując się też w pogodę, proponujemy dla naszych mieszkańców, aby od środy, 17 czerwca,  baseny były otwarte.  Wspólnie z dyrektorami, panem Piotrem Węglewiczem i Mariuszem Rokitą,doszliśmy do wniosku, że chcemy w tym okresie czerwcowym-próbnym, zobaczyć jak te baseny zaczną funkcjonować, jaka będzie frekwencja, jakie będą dalsze zalecenia sanepidu, czy Ministerstwa Zdrowia – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie odkrytych basenów – Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Baseny otwarte zostaną już w środę, o godzinie 10.00. Ceny biletów nie wzrosną.

– Pomimo tego, że wszystko dokoła drożeje nie zdecydowałem się, aby podnieść ceny biletów. Bilety będą w takich samych cenach, jak w ubiegłym roku, czyli 10 zł ulgowy i 12 zł normalny – dodał prezydent. 

Mieszkańcy będą jednak musieli nauczyć się korzystać z otwartych basenów  w nowych, pełnych obostrzeń warunkach. Ze względu na zalecenia Sanepidu i wytyczne Ministerstwa Zdrowia obiekt otwarty zostanie w  dwóch turach, pierwsza od 10.00 do  14.30, następnie godzina przerwy (czas na dezynfekcję i zabezpieczenie miejsca)i druga tura od 15.30 do 20.00. 

Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, wszystkich naszych mieszkańców, naszych gości, do skorzystania z gościnnych, otwartych, sympatycznych basenów na Rawszczyźnie – zachęcał prezydent, apelował także do mieszkańców, aby dostosowali się do wytycznych, wykazali cierpliwością i wyrozumiałością.  

– Obostrzenia sanitarne funkcjonują tak jak w całym kraju, działamy zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, wszystkie zalecenia typu dystans społeczny, będziemy instalowali 20 urządzeń do dezynfekcji, będą tablice informacyjne dla mieszkańców,  jak korzystać z naszych obiektów. Dostaliśmy zalecenie z sanepidu, żeby funkcjonowała jedna kasa, żeby nie mieszać kupujących, razem z działem odnowy biologicznej – przypomniał Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. 

Dodał, że wyznaczone zostaną linie oddzielające kupujących bilety, żeby został zachowany dystans społeczny.

– Samo korzystanie z basenów nie jest groźne. Chlor jest na tyle skuteczny, że ten wirus w samej wodzie nie jest groźny. najgroźniejsze miejsca to szatnie, toalety i bezpośredni kontakt  mieszkańców – mówił Mariusz Rokita.

Najprawdopodobniej pod koniec wakacji otwarte zostaną też baseny kryte.

– Ze względu na to, że pełne siły i środki skierowane na otwarte baseny, chcemy zachować dodatkowe środki ostrożności, stąd wzmocniona obsada ratowników, wzmocniona obsada pracowników MOSIR-u na  tej części basenów, a równolegle chcemy przeprowadzić gruntowne prace remontowe. Zgadzam się z opiniami i  zastrzeżeniami, że szatnie i natryski iw basenach zamkniętych wymagają gruntownego liftingu – podsumował prezydent.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this