Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od środy ostrowczanie skorzystają z odkrytych basenów! Lifting przejdą natryski i szatnie w krytej części pływalni!

Od środy, 17 czerwca mieszkańcy Ostrowca Św. skorzystać będą mogli z odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. Jednak będą musieli nauczyć się korzystać z nich w nowych warunkach, a także przestrzegać obostrzeń wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid. Baseny otwarte będą w dwóch turach, zamontowanych zostanie 20 urządzeń do dezynfekcji, funkcjonować będzie jedna kasa, a o zachowaniu dystansu społecznego przypominać będą tablice i wyznaczone linie, oddzielające kupujących bilety. A cena tych ostatnich będzie taka sama jak przed rokiem.

Zdjęcie ilustracyjne

– W tym wyjątkowym roku spowodowanym problemami z koronawirusem i obostrzeniami spróbujemy otworzyć baseny w przyszłym tygodniu. Wpisując się też w pogodę, proponujemy dla naszych mieszkańców, aby od środy, 17 czerwca,  baseny były otwarte.  Wspólnie z dyrektorami, panem Piotrem Węglewiczem i Mariuszem Rokitą,doszliśmy do wniosku, że chcemy w tym okresie czerwcowym-próbnym, zobaczyć jak te baseny zaczną funkcjonować, jaka będzie frekwencja, jakie będą dalsze zalecenia sanepidu, czy Ministerstwa Zdrowia – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie odkrytych basenów – Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Baseny otwarte zostaną już w środę, o godzinie 10.00. Ceny biletów nie wzrosną.

– Pomimo tego, że wszystko dokoła drożeje nie zdecydowałem się, aby podnieść ceny biletów. Bilety będą w takich samych cenach, jak w ubiegłym roku, czyli 10 zł ulgowy i 12 zł normalny – dodał prezydent. 

Mieszkańcy będą jednak musieli nauczyć się korzystać z otwartych basenów  w nowych, pełnych obostrzeń warunkach. Ze względu na zalecenia Sanepidu i wytyczne Ministerstwa Zdrowia obiekt otwarty zostanie w  dwóch turach, pierwsza od 10.00 do  14.30, następnie godzina przerwy (czas na dezynfekcję i zabezpieczenie miejsca)i druga tura od 15.30 do 20.00. 

Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, wszystkich naszych mieszkańców, naszych gości, do skorzystania z gościnnych, otwartych, sympatycznych basenów na Rawszczyźnie – zachęcał prezydent, apelował także do mieszkańców, aby dostosowali się do wytycznych, wykazali cierpliwością i wyrozumiałością.  

– Obostrzenia sanitarne funkcjonują tak jak w całym kraju, działamy zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, wszystkie zalecenia typu dystans społeczny, będziemy instalowali 20 urządzeń do dezynfekcji, będą tablice informacyjne dla mieszkańców,  jak korzystać z naszych obiektów. Dostaliśmy zalecenie z sanepidu, żeby funkcjonowała jedna kasa, żeby nie mieszać kupujących, razem z działem odnowy biologicznej – przypomniał Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. 

Dodał, że wyznaczone zostaną linie oddzielające kupujących bilety, żeby został zachowany dystans społeczny.

– Samo korzystanie z basenów nie jest groźne. Chlor jest na tyle skuteczny, że ten wirus w samej wodzie nie jest groźny. najgroźniejsze miejsca to szatnie, toalety i bezpośredni kontakt  mieszkańców – mówił Mariusz Rokita.

Najprawdopodobniej pod koniec wakacji otwarte zostaną też baseny kryte.

– Ze względu na to, że pełne siły i środki skierowane na otwarte baseny, chcemy zachować dodatkowe środki ostrożności, stąd wzmocniona obsada ratowników, wzmocniona obsada pracowników MOSIR-u na  tej części basenów, a równolegle chcemy przeprowadzić gruntowne prace remontowe. Zgadzam się z opiniami i  zastrzeżeniami, że szatnie i natryski iw basenach zamkniętych wymagają gruntownego liftingu – podsumował prezydent.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this