Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Tężnie solankowe droższe niż zakładano? Otwarto oferty!

Jak już informowaliśmy w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim zwyciężył projekt Joanny Pikus, radnej Rady Miasta Ostrowca Św., wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Św., a także pełniącej funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Ostrowcu Św. 0 : „Tężnie solankowe na osiedlach Ogrody i Stawki”. Na realizację zadania zaplanowano 148 000 zł. Okazuje się jednak, że oferty, jakie zaproponowali potencjalni wykonawcy przewyższają tę kwotę.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj (wtorek, 5 lutego) gmina Ostrowiec Świętokrzyski dokonała otwarcia ofert w postępowaniu dotyczącym budowy tężni solankowej na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyski w ramach zadania budżetowego pn.: „Tężnie solankowe na osiedlach Ogrody i Stawki” w systemie zaprojektuj i wybuduj. 

Przedmiotem zamówienia, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia  było zaprojektowanie i wybudowanie tężni solankowej z przyłączami energii oraz wody na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

W ramach zadania należało:

  • sporządzić dokumentację projektową w zakresie niezbędnym do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych
  • uzyskać brak sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych,
  • wykonać roboty budowlane ujęte w PFU oraz w opracowanej dokumentacji projektowej,
  • dostarczyć i zamontować tężnie wraz z przyłączeniem do sieci oraz zagospodarowaniem terenu, 
  • dostarczyć i zamontować elementy małej architektury, tj. 2 ławki, regulamin. 

Tężnia solankowa miała mieć  konstrukcję drewnianą z wbudowanym zbiornikiem na solankę, wyposażona w pompę obiegową zamontowaną w zbiorniku, pełny układ rozprowadzania solanki oraz szafkę sterowania i automatyki. 

– Planowana jest tężnia z systemem automatycznego uzupełniania ubytków wody w zbiorniku, dzięki czemu nie będzie konieczności monitorowania poziomu solanki. Konstrukcja tężni w układzie sześcioramiennym formującym bryłę walca lub okrągłym o wymiarach: wys. min. 3,0 m i średnica min. 2,2 m. Tężnia będzie oświetlona światłem białym (ciepłym). Szafka automatyki, wyposażona w komplet zabezpieczeń, steruje pracą pompy obiegowej, układem automatycznego uzupełniania ubytków wody oraz oświetleniem. Taca ociekowa wykonana ze zbrojonego betonu, wysypana kruszywem granitowym – czytamy w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to: 148 000 zł brutto

Oferenci zaproponowali kolejno: Firma KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Produkcyjno-Handlowa-Usługowa- Export Aldona Grabowska-Pajdak z Libiąża – 170 970 zł, KEMWIS Krzysztof Michnowski z Warszawy – 559 650 zł. Zaproponowane kwoty przewyższają zatem tę zaplanowaną na realizację zdania. 

Przypomnijmy, że budowa tężni solankowych to zadanie zgłoszone przez Joannę Pikus, radną Rady Miasta Ostrowca Św., które wygrało w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. Kilka miesięcy wcześniej propozycję budowy tężni solankowej w swojej interpelacji zgłosiła Grażyna Maj, radna Rady Miasta Ostrowca Św. z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.  

Pisaliśmy o tym tutaj:

Rozstrzygnięcie ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego (dwa z trzech  zwycięskich projektów zaproponowane zostały przez radnych miejskich) wzbudziły sporo kontrowersji. Nasi Czytelnicy pytali wówczas, czy radni nie powinni zostać wykluczei z możliwościa skąłdania takich wniosków, skoro będąc radnymi mają już wpływ na kształt budżetu. 

Pisaliśmy o tym tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this