Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki MOSIR potrzebuje kolejnego zastrzyku finansowego? Dziś nadzwyczajna sesja rady miasta!

Kolejna uchwała związana z budżetem Ostrowca Świętokrzyskiego i kolejne środki z przeznaczeniem dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mowa o 260 000 zł, które zgodnie z projektem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Św. przeznaczone mają zostać na wydatki związane z funkcjonowaniem na ośrodek sportu i rekreacji. Środki na ten cel zostały wygospodarowano poprzez zmniejszenie wydatków związanych z gospodarką mieszkaniową. Dziś ( piątek, 18 listopada) o godzinie 15.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Św.

Zdjęcie ilustracyjne. Sesja Rady Miasta Ostrowca Św. z 24 października 2022 roku. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Czy ostrowicki MOSIR potrzebuje kolejnego zastrzyku finansowego na funkcjonowanie? Dziś (piątek, 18 listopada) na godzinę 15.00 zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród projektów uchwał znalazły się: zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Województwa Świętokrzyskiego, zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 r., a także zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2022-2029.

Natomiast wśród zmian, wprowadzonych w uchwale, dotyczącej budżetu znalazł się zapis: „zapewnienia środków w kwocie 260.000,00 zł (dział 926, rozdział 92605) na wydatki związane z funkcjonowaniem MOSiR. Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków związanych z gospodarką mieszkaniową (dział 700, rozdział 70005)”. Projekty uchwał dostępne są TUTAJ

Wynik głosowania podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 1 sierpnia. Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.
Wynik głosowania podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 24 paździerinka
. Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

To nie pierwsze zmiany w uchwałach budżetowych, dotyczących MOSIR-u, o których informujemy. Podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św. z 24 października, radni miejscy większością głosów zdecydowali o przekazaniu 1 664 290 zł na wydatki związane m.in. z zakupem ciepła przez MOSiR,   na sesji, która odbyła się 1 sierpnia –  300 000 zł z wydatków oświatowych przesunięte zostało na funkcjonowanie MOSiR-u.

Czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się skarbonką bez dna?

O wydatkach, związanych z MOSIR-em pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this