Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki szpital: Nie jesteśmy w stanie zapewnić 24 dodatkowych łóżek tylko dla rodziców!

Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu, z jakim zgłosiła się do nas jedna z mieszkanek powiatu ostrowieckiego., która wraz ze swoim dzieckiem, korzystała z opieki na oddziale pediatrycznym w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – Sytuacja wygląda tak że kilka, nie wiem ile dokładnie łóżek jest rozstawionych na oddziale maluszków, a reszta czyli 3 sztuki stoją bez użytku w świetlicy. Mnie się udało, bo otrzymałam łóżko, inne matki tyle szczęścia nie miały – pisała do nas czytelniczka. O to jak wygląda sytuacja, zapytaliśmy w ostrowieckiej lecznicy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety od większości rodziców, którzy przebywali wraz ze swoimi dziećmi na oddziale pediatrycznym ostrowieckiego szpitala usłyszeć można głównie same negatywne uwagi, począwszy od stanu sanitarnego, po możliwość przebywania z dzieckiem na oddziale w godnych warunkach. 

– Piszę, bo właśnie wróciłam z oddziału. Mnie się udało i otrzymałam łóżko, jako matka hospitalizowanego dziecka, ale obok w sali już takich nie było, a matki spały na krzesełkach, bądź na jednym łóżku z dzieckiem. Jedna z matek chciała nawet zapłacić za wynajem tego łóżka ze świetlicy. Dostała informację że to są łóżka tylko dla matek maleńkich dzieci.  To chyba nie tak powinno wyglądać – pytała jedna z mieszkanek powiatu ostrowieckiego, której dziecko przebywało na oddziale pediatrycznym. 

O to, jak wygląda sytuacja, zapytaliśmy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Tradycyjnie na pisemną odpowiedź musieliśmy trochę poczekać. Z informacji, jakie przekazał nam Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa, bo to właśnie jego pieczątka widnieje pod pismem, oddział pediatryczny otrzymał z Krzemiennego Kręgu 12 rozkładanych leżanek i trzy fotele. Z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy natomiast – 15 łóżeczek dla małych dzieci i 12 łóżek dla dzieci starszych. 

– Świetlica nie jest wyposażona w łóżka dla matek lecz w 3 fotele, które są wykorzystywane przez rodziców i dzieci w czasie pobytu na świetlicy. Leżanki są na bieżąco wykorzystywane przez rodziców dzieci przebywających na odcinku dzieci małych. Łóżka na odcinku dzieci starszych (w sumie 12 sztuk), które są przeznaczone dla dzieci, są wykorzystywane również przez rodziców w przypadku niepełnego obłożenia przez dzieci. Nie zdarza się, żeby rodzic nie mógł korzystać z wolnego łóżka. Wszystkie łóżka są wykorzystywane bezpłatnie przez rodziców dzieci hospitalizowanych na oddziale. Nie pamiętamy sytuacji, żeby jedna z matek chciała zapłacić za wynajem łóżka ze świetlicy. Nie jesteśmy w stanie zapewnić dodatkowych 24 łóżek tylko dla rodziców. Sale chorych nie są w stanie pomieścić tyle łóżek dodatkowych. Ponadto rodzice dzieci starszych niezbyt często korzystają z całodobowego pobytu przy dziecku – wyjaśnia Adam Karolik.

Oddział dysponuje 3 izolatkami, które znajdują się na odcinku dzieci starszych. W każdej izolatce znajduje się jedno łóżeczko i jedno łóżko, gdyż łóżka dostosowywane są do wieku dziecka ze względu na zapewnienie dziecku bezpieczeńśtwa. 

O oddziale pediatrycznym pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this