Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Za nic mają bezpieczeństwo innych! Ostrowczanka i mieszkaniec gminy Ćmielów złamali zasady kwarantanny!

Nawet do 30 tysięcy złotych grozi 35-letniej ostrowczance i 19 letniemu mieszkańcowi gminy Ćmielów, którzy podczas minionego weekendu złamali zasady kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Policjanci nie zastali ich w domach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jako pierwsza lekkomyślnością wykazała się 35-latka z terenu naszego miasta. Również surowe konsekwencje czekają 19-latka z terenu gminy Ćmielów, który postąpił w podobny sposób.

Do 20 marca wszystkie osoby na terenie powiatu ostrowieckiego objęte kwarantanną w związku z koronawirusem COVID-19 stosowały się do jej zasad. Z poważnymi konsekwencjami za ich złamanie musi liczyć się 35-latka z terenu Ostrowca Św. Kobieta w miniony piątek samowolnie opuściła miejsce zamieszkania. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drugi przypadek złamania zasad kwarantanny odnotowano wczoraj (niedziela, 22 marca) na terenie gminy Ćmielów. Tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się 19-latek, który objęty kwarantanną opuścił miejsce do tego wyznaczone. Mundurowym tłumaczył się, że musiał udać się do bankomatu z uwagi na brak gotówki w domu. Również w tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Nieodpowiedzialni mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, którzy nie zastosowali się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this