Znajdź nas na

FAKTY

Za nic mają bezpieczeństwo innych! Ostrowczanka i mieszkaniec gminy Ćmielów złamali zasady kwarantanny!

Nawet do 30 tysięcy złotych grozi 35-letniej ostrowczance i 19 letniemu mieszkańcowi gminy Ćmielów, którzy podczas minionego weekendu złamali zasady kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Policjanci nie zastali ich w domach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jako pierwsza lekkomyślnością wykazała się 35-latka z terenu naszego miasta. Również surowe konsekwencje czekają 19-latka z terenu gminy Ćmielów, który postąpił w podobny sposób.

Do 20 marca wszystkie osoby na terenie powiatu ostrowieckiego objęte kwarantanną w związku z koronawirusem COVID-19 stosowały się do jej zasad. Z poważnymi konsekwencjami za ich złamanie musi liczyć się 35-latka z terenu Ostrowca Św. Kobieta w miniony piątek samowolnie opuściła miejsce zamieszkania. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drugi przypadek złamania zasad kwarantanny odnotowano wczoraj (niedziela, 22 marca) na terenie gminy Ćmielów. Tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się 19-latek, który objęty kwarantanną opuścił miejsce do tego wyznaczone. Mundurowym tłumaczył się, że musiał udać się do bankomatu z uwagi na brak gotówki w domu. Również w tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Nieodpowiedzialni mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, którzy nie zastosowali się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this