Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pakiety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki! Bieg Tropem Wilczym coraz bliżej!

Już tylko dziewięć dni dzieli nas od pierwszego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Pakiety startowe rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”, a zainteresowanie wydarzeniem pozytywnie zaskoczyło organizatorów. Wśród zaproszonych honorowych gości, znalazła się córka Antoniego Hedy ps. „Szary” – Teresa Heda-Snopkiewicz.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jeśli wierzyć zapewnieniom organizatorów w wydarzenie zaangażowanych będzie ponad 100 żołnierzy, a mieszkańcy nie będą się nudzić. Na ponad 100 metrach na terenie pętli autobusowej na Gutwinie rozstawiony zostanie sprzęt wojskowy. Atrakcje towarzyszące biegowi to m.in. pokaz rozminowywania terenu, czy walki wręcz, przygotowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. A to tylko kilka z wielu zaplanowanych atrakcji.

– Przyznam, że początkowo bardzo baliśmy się czy będzie zainteresowanie tym biegiem, czy ta formuła sprawdzi się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym momencie musimy zamykać listę, ponieważ praktycznie wszystkie pakiety są zarezerwowane. Większość jest już opłacona – tłumaczy Anna Trojanowka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dla uczestników przewidziano bowiem 230 pakietów, a wczoraj (22 lutego), podczas spotkania roboczego wszystkich współorganizatorów imprezy, jakie odbyło się w ostrowieckim SMS-ie, zarejestrowanych uczestników było 186. Anna Trojanowska przypomina, że wszyscy, którzy zarezerwowali sobie miejsce, mają prawo opłacić pakiet startowy nawet w dniu zawodów przed rozpoczęciem biegu.

– Gdybyśmy przewidzieli, że będzie tak duże zainteresowanie, na pewno zamówilibyśmy więcej pakietów, ponieważ w tym momencie nie jesteśmy w stanie ich domówić. To nas nauczyło, że warto się starać, warto wierzyć w ludzi, bo chcą coś robić, chcą wyjść z domu – mówiła dyrektor placówki.

Czwartkowe spotkanie dotyczyło dopięcia wszystkich szczegółów związanych z organizowanym przedsięwzięciem, na ostatni guzik. Dowódcy poszczególnych jednostek uchylili także rąbka tajemnicy, jakie atrakcje czekać będą na mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, mamy nadzieję, że impreza będzie przygotowana perfekcyjnie, dzięki patronatowi wszystkich jednostek wojskowych i pana senatora Jarosława Rusieckiego. Stowarzyszenie samo by tego nie udźwignęło. Pamiętajmy o tym, że to wydarzenie z jednej strony ma wydźwięk patriotyczny, z drugiej jest taką formą popularyzacji zdrowego trybu życia, aktywności sportowej – podsumowała Monika Garbacka, prezes Stowarzyszenie Szkoła Mistrzów na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na zaproszenie senatora Jarosława Rusieckiego do Ostrowca Św. ma przyjechać także córka Antoniego Hedy ps. „Szary” – Teresa Heda-Snopkiewicz.

– Jestem pełen nadziei, że kolejne lata będą też przyświecały nam w tej idei, aby upamiętniać Żołnierzy Niezłomnych, jak również dawać wzór młodzieży, która chce kształtować swoją pozycję w przyszłości przez kształtowanie swojego charakteru poprzez naukę, ale też przez trening i wychowanie fizyczne, co jest niezwykle ważne. Ciesze się, że pozytywnie na nasze zaproszenie odpowiedziała pani Teresa Heda-Snopkiewicz, Mamy nadzieję, że zdrowie pozwoli jej na to, aby otworzyła bieg na honorowym dystansie – mówił senator.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wśród atrakcji, jakie zapewni 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialna znajdą się: szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokaz sprzętu, którym dysponuje brygada, a także Wojska Obrony Terytorialnej, a także coś dla łasuchów i miłośników wojskowej kuchni – grochówka. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także przekonać się na własne oczy, jak wygląda uzbrojenie i wyposażenie 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, od wyposażenia żołnierza poprzez najnowszą broń, czy ciężarówki wykorzystywane na co dzień w szkoleniu.

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach przygotowało oprócz prezentacji sprzętu, używanego w ramach misji pokojowych, pokaz pojazdów opancerzonych, wielozadaniowych Hummerów, a także pokaz dynamiczny – walki wręcz, przygotowany przez żołnierzy szkolonych do misji poza granicami naszego kraju. Mieszkańcy Ostrowca Św. będą mogli także uczestniczyć w prezentacji dynamicznej rozminowania terenu przez patrol saperski.

Do tego nie zabraknie licznych stoisk promocyjnych i informacyjnych. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będzie m.in. ostrowiecka straż pożarna.

O biegu, którego jesteśmy patronem medialnym pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this