Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

Pierwsza Ćmielowska Gala Wolontariatu już dzisiaj! Każdy może pomóc małemu Kubusiowi!

Już dziś (niedziela, 27 listopada) w sali widowiskowej ćmielowskiego domu kultury, zorganizowana zostanie pierwsza Ćmielowska Gala Wolontariatu. Zaplanowano występy artystyczne, słodkie stoisko Kół Gospodyń Wiejskich oraz licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację małego Kubusia. To wielkie charytatywne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00. – Warto być tego dnia z nami. Z jednej strony to szansa na podziękowania naszym ćmielowskim wolontariuszom, z drugiej na uczynienie odrobiny dobra i pomoc małemu mieszkańcowi naszej gminy – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i zachęca do udziału w Gali.

Zdjęcie ilustracyjne. Serduszko na nakrętki przed ćmielowskim domem kultury fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy gminy Ćmielów wielokrotnie udowadniali, że mają wielkie serca, chcą i potrafią pomagać. Wielką popularnością cieszy się akcja „nakręć się na pomaganie”, podczas której do czerwonych serduszek, umieszczonych w Ćmielowie i od niedawna również w Borii, zbierane są plastikowe nakrętki. Tym razem dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację małego Kubusia Guzala, mieszkańca gminy Ćmielów, który walczy o swój pierwszy krok.  

W gminie Ćmielów liczyć można również na pomoc wolontariuszy, czy to podczas zbiórek organizowanych w szkole, na terenie gminy, czy chociażby podczas kwesty ulicznej w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dwóch szkołach podstawowych funkcjonują Koła Wolontariatu. Tym ze szkoły w Brzóstowej opiekuje się Doroty Małek, natomiast w Ćmielowie o wolontariuszy dba Joanna Podkowa. Dzieci angażują się bardzo chętnie w różnego rodzaju akcje charytatywne, społeczne, lokalne, a także te ogólnopolskie.

Choć Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia, w gminie Ćmielów wolontariusze świętować będą już dzisiaj (27 listopada).

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bez ich pomocy, wsparcia i empatii wielu rzeczy nie udałoby się zrealizować. To młodzi ludzie, którzy swój czas wolny poświęcają pomagając innym. Nigdy nie narzekają, nie marudzą. Są tam, gdzie są potrzebni. dlatego jesteśmy im winni podziękowanie. Niech chęcią niesienia pomocy zarażają innych – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Przyznaje, że od wielu lat sama związana jest z wolontariatem. Od 2016 roku jest prezesem oraz założycielem Fundacji „Kornelia”. 

– Pomoc drugiemu człowieki przynosi nie tylko satysfakcję, ale także wpisuje się w sens życia każdego człowieka. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy i kto wyciągnie do nas pomocną dłoń – podkreśla.  

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa dodaje, że Ćmielowska Gala Wolontariatu, to efekt współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, który jest realizatorem przedsięwzięcia. 

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Oprócz wspólnej zabawy, stoisk ze słodkościami, przygotwanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z teren gminy Ćmielów, występów artystycznych i licytacji dla małego Kubusia, będą też podziękowania dla wolontariuszy, którzy mają wielkie serca i zawsze są gotowi do pomocy. Wolontariat, to dar, który powinien mieć w sercu każdy z nas  – podsumowuje Joanna Suska.

Małemu Kubusiowi, na którego leczenie i rehabilitację środki zbiera Fundacja „Bo w nas jest moc”, pomóc można także poprzez portal pomagam.pl TUTAJ

Przypominamy, że Ćmielowska Gala Wolontariatu rozpocznie się o godzinie 16.00. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this