Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Po naszym artykule ostrowieckie starostwo wydało oficjalny komunikat!

Po naszej dzisiejszej publikacji artykułu na temat zakażenia koronawirusem jednego z radnych powiatowych, o godzinie 16.14 na oficjalnym profilu na Facebooku, a także na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawiła się informacja „w zwiazku z sytuacja, że jeden z radnych powiatowych prawdopodobnie ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa”. Jest w niej jednak pewna nieścisłość. W sms-ie jaki otrzymali w piątek wieczorem radni była bowiem mowa, że jeden z radnych otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Starostwo apeluje do osób, które wiedzą, że miały kontakt z osobami zarażonymi o bezwzględne powstrzymanie się od wszelkiej działalności w tym też społecznej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że o tym, że jeden z radnych powiatowych zakażony jest koronawirusem informowaliśmy w piątek wieczorem. Dziś zbulwersowani brakiem reakcji ze strony Starostwa radni pytali dlaczego prócz sma-a nie otrzymali żadnych innych  informacji. Część z nich twierdzi, że nie przypomina sobie, aby mieli mierzoną temperaturę przed sesją. Dopiero po naszym artykule, po godzinie 16.00 na oficjalnym profilu starostwa na FB, a także na stronie internetowej Starostwa pojawiła się oficjalna informacja:

– W związku z sytuacją, że jeden z radnych powiatowych prawdopodobnie ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa informujemy, że sesja Rady Powiatu w dniu 13 października była sesją nadzwyczajną, która trwała ok 15 minut i odbyła się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, między innymi przy dezynfekcji rąk, zabezpieczeniu w maseczki, z zachowaniem odległości oraz z ozonowaniem sali obrad. Jednocześnie informujemy, że Starostwo Powiatowe jest przygotowane do organizacji sesji zdalnych bądź hybrydowych. Zauważyć należy, że w miesiącu lipcu była wysłana do radnych powiatowych propozycja przeprowadzania sesji w trybie zdalnym lub hybrydowym. Radni nie zadeklarowali uczestnictwa w sesji w formie zdalnej. Jednocześnie apelujemy do osób, które wiedzą, że miały kontakt z osobami zarażonymi o bezwzględne powstrzymanie się od wszelkiej działalności w tym też społecznej. W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COViD-19 prosimy o telefoniczne umawianie wizyt do wydziałów Starostwa Powiatowego, w tym szczególnie do Wydziału Komunikacji, a także zachęcamy mieszkańców do kontaktowania się z pracownikami Starostwa drogą elektroniczną.  Wszelkie informacje o numerach telefonów do wydziałów są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładkach „starostwo”, „struktura organizacyjna” – brzmi komunikat.

Pomiędzy dzisiejszą informacją, a piątkowym sms-em jest jednak pewna nieścisłość. W SMS-ie była bowiem mowa o pozytywnym wyniku testu, dziś mowa jest o prawdopodobnym pozytywnym wyniku. Wciąż otwartym pozostaje pytanie dlaczego i na co czekało Starostwo Powiatowe, aby poinformować o tym fakcie mieszkańców?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this