Znajdź nas na

FAKTY

Samorządy powinny się spieszyć! Do 16 października można składać oferty w ramach 1. modułu programu „Maluch+” 2021!

To ostatni dzwonek na złożenie oferty w ramach 1. modułu programu „Maluch+” edycja 2021. Program adresowany jest jednostek samorządu terytorialnego. Obejmuje dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. – Nie ma na co czekać – zachęca Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej . W ramach pozostałych modułów nabór ofert potrwa do 6 listopada br. Do wzięcia jest w sumie 450 mln zł.

Zdjęcie ilustracyjne

Co czwarty maluch objęty jest opieką żłobkową. W całej Polsce działa ponad 6,6 tys. żłobków i klubów dziecięcych oferujących ok. 191 tys. miejsc opieki. To o ok. 100 tys. miejsc więcej niż w roku 2015. W ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” powstać ma 20,5 tys. nowych miejsc opieki, a blisko 90 tys. już istniejących otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania.

– Bardzo ważne jest, by takich miejsc przybywało – to realne wsparcie dla rodziców, którzy chcą lepiej godzić życie rodzinne z pracą zawodową. Dlatego gorąco zachęcam do składania ofert w ramach przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. To 450 mln zł na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad maluszkami – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przypomnijmy, że moduły 1a i 1b – adresowane są do jednostek samorządu terytorialnego. To dofinansowanie do utworzenia w 2021 r. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi (w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania. Moduł 2 – adresowany do jednostek samorządu terytorialnego – obejmuje dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 utworzonych przez jst z udziałem wcześniejszych edycji programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki. Moduł 3 – zakłada dofinansowanie do tworzenia w 2021 r. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania. Moduł 4 – dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki).

Samorządy powinny się spieszyć. Oferty w przypadku modułu 1 można składać bowiem tylko do 16 października br., w przypadku pozostałych modułów – do 6 listopada br. Wyniki konkursu podane zostaną na stronie internetowej MRiPS w następujących terminach: do 27 listopada (moduł 1), a do 15 stycznia 2021 roku moduły 2-4.

Oferty można składać w formie pisemnej do właściwego Urzędu Wojewódzkiego ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona jest instytucja opieki lub planowane jest utworzenie instytucji, lub w formie elektronicznej poprzez platformę ePUAP.

Źródło: gov.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this