Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Senator Jarosław Rusiecki pisze do Prokuratora Okręgowego! Prosi o zbadanie legalności manifestacji w Bałtowie!

Nie milkną echa poniedziałkowej manifestacji, jaka miała miejsce przed Urzędem Gminy w Bałtowie. Dziś głos w tej sprawie zabrał także Jarosław Rusiecki, Senator RP, który poinformował podczas krótkiego briefingu prasowego, że sprawę legalności manifestacji zajmie się Prokurator Okręgowy w Kielcach. Pismo z prośbą o wyjaśnienie otrzyma także Komendant Wojewódzki Policji, ponieważ przybyli na miejsce zgromadzenie policjanci – zdaniem świadków, nie podjęli żadnych działań. – Żyjemy w państwie prawa, pod które podlega każdy z nas – mówił podczas spotkania z mediami senator.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dzisiejszy briefing prasowy jest odpowiedzią na zachowanie grupy mieszkańców – w dużej mierze pracowników Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, którzy w poniedziałek, 30 września zakłócili porządek podczas obrad sesji Rady Gminy w Bałtowie. Pojawili się z transparentami, wymierzonym głównie w Huberta Żądło, wójta gminy Bałtów. Krzykiem i skandowaniem starali się zmusić go do podjęcia decyzji w sprawie rewitalizacji Bałtowa.

– Jak państwo wiecie w czasie obrad sesji rady gminy w Bałtowie zorganizowano manifestację. Z informacji jakie do mnie dotarły dzięki mediom, a także dzięki rozmowie z panem wójtem Hubertem Żądło, ta manifestacja nie była wcześniej zgłoszona, więc daje podstawy twierdzić, że była manifestacją nielegalną. Chciałbym to wyjaśnić, więc zwracam się dziś z wnioskiem do prokuratora okręgowego o zbadanie okoliczności zaistniałej sytuacji, począwszy od tego jakie były motywy przeprowadzenia tego zgromadzenia, jakie również były przygotowania, bo z pewnością było to zgromadzenie przygotowane, nie było to zgromadzenie spontaniczne. Z pewnością, z fotografii, które mam dzięki państwu, dzięki lokalnym i regionalnym mediom, przygotowano tam transparenty, a w mojej ocenie, gdy obserwowałem państwa materiały, ta manifestacja zdezorganizowała de facto pracę Rady Gminy Bałtów. Co więcej myślę, że ona ma także pewien kontekst wywarcia presji na radzie, na wójcie w kwestii wniosku do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie projektu, dotyczącego rewitalizacji pewnego obszaru, znajdującego się w gminie Bałtów – wyjaśniał Jarosław Rusiecki.

Poinformował, że teraz prokurator okręgowy zajmie się zbadaniem legalności tego zgromadzenia. Pismo zostanie także skierowane do wiadomości Komendanta Wojewódzkiego Policji, ponieważ przybyła na miejsce policja, nie podjęła wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

O sprawie informowaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this