Znajdź nas na

FAKTY

Śledztwo w sprawie tragedii w McDonald’s częściowo umorzone! Jest jednak zażalenie na postanowienie prokuratury!

Wracamy do tragedii, jaka wydarzyła się w restauracji McDonald’s w Ostrowcu Świętokrzyskim w nocy z 22 na 23 sierpnia 2020 roku. Życie straciła wówczas 31-letnia pracownica, przygnieciona przez element wyposażenia hali chłodni. Prokuratura wydała postanowienie o częściowym umorzeniu śledztwa. Nie jest jednak prawomocne, zostało na nie bowiem złożone zażalenie.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Budynek, w którym mieści się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Informacja o tragicznym zdarzeniu do jakiego doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku wstrząsnęła mieszkańcami Ostrowca Św. 

– W oparciu o zebrany materiał dowodowy na skutek oględzin miejsca zdarzenia, prowadzonych przez prokuratora w dniu zdarzenia, wstępnych wyników przeprowadzonej w dniu wczorajszym sekcji zwłok, zeznań świadków i zapisów monitoringu, a także dokumentacji związanej z zatrudnieniem pokrzywdzonej, ustalono, że w dniu 22 sierpnia bieżącego roku, w magazynie chłodni  tej restauracji doszło do przewrócenia się jednej z półek z żywnością. Pracownicy naprawili półkę i ułożyli na niej towar. Około północy jedna z pracownic  weszła do tego pomieszczenia,  żeby dokonać inwentaryzacji towaru.W pewnym momencie półki przewróciły się na nią i unieruchomiły jej klatkę piersiową. W wyniku czego, według wstępnej opinii doszło do zgonu – tłumaczyła nam 25 sierpnia 2020 roku  Monika Gronek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Św. 

Blisko 9 miesięcy od tych tragicznych wydarzeń prokuratura częściowo umorzyła śledztwo. Postanowienie nie jest jednak prawomocne, zostało na nie złożone zażalenie. Teraz sprawę rozpozna sąd.

–    5 maja Prokurator wydał postanowienie o częściowym umorzeniu śledztwa w sprawie: nieumyślnego spowodowania w nocy z 22 na 23 sierpnia 2020 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim w woj. świętokrzyskim przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy w restauracji Mc’Donalds w Ostrowcu Świętokrzyskim śmierci 31-latki w wyniku przygniecenia jej elementami wyposażenia hali chłodni, w wyniku czego doszło do uduszenia się pokrzywdzonej w mechanizmie unieruchomienia klatki piersiowej, tj. o przestępstwo z art. 155 k.k. wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie to jest nieprawomocne, bowiem zostało na niego złożone zażalenie. Po jego rozpoznaniu przez Sąd zostaną podjęte dalsze czynności procesowe w tym postępowaniu – wyjaśnia Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Św. 

Do tematu powrócimy. 

Pisaliśmy o tym także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this