Znajdź nas na

FAKTY

Sprawa prezydenta Ostrowca Św. – „rozwojowa”! Zarzuty usłyszeli Adrian M., Dariusz P. i Maria A.!

Maria A., Adrian M. i Dariusz P., to osoby, którym przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak poinformowała nas Prokuratura Krajowa aktualnie Jarosław Górczyński podejrzany jest o popełnienie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych. W Centralnym Biurze Antykorupcyjnym dopytywaliśmy natomiast czy w ostatnim czasie prowadzone były czynności z udziałem kolejnych ostrowieckich urzędników.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dotychczas w śledztwie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ogłoszono zarzuty w wobec 4 osób w tym Jarosława G., który jest podejrzany o popełnienie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych o łącznej wartości 80 tysięcy złotych. 

– Ponadto Adrianowi M., Dariuszowi P. oraz Marii A, ogłoszono zarzuty składania fałszywych zeznań w niniejszym postępowaniu. W toku postępowania prokurator systematycznie wykonuje czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji, co do prowadzonego postępowania – wyjaśnia Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Kilka dni temu otrzymaliśmy niepokojące sygnał od jednego z naszych informatorów, które dotyczyły rzekomych działań podjętych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wobec pełniącego funkcję publiczną pracownika ostrowieckiego magistratu.

– Uprzejmie informujemy, iż dla dobra prowadzonego postępowania Centralne Biuro Antykorupcyjne nie udziela informacji w tej sprawie –  czytamy w odpowiedzi. 

O sprawie prezydenta Ostrowca Św. informowaliśmy również tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this