Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Synoptyk IMGW: nadchodzi najmroźniejsza noc tej zimy!

Noc z soboty na niedzielę będzie najprawdopodobniej najmroźniejszą nocą zimy 2022 – 2023. Prawie w całym kraju słupki termometrów pokażą wartości dwucyfrowe – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Lublin, 16.12.2022. Atak zimy w Lublinie, 16 bm. Jak poinformował w piątek rano lubelski ratusz, akcja zimowego utrzymania miasta weszła w tryb kryzysowy; w odśnieżaniu biorą udział wszystkie służby i cały sprzęt – blisko 100 pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. (jm) PAP/Wojtek Jargiło

Najprawdopodobniej będzie to najmroźniejsza noc tej zimy 2022 – 2023. Temperatura na Warmii i Mazurach spadnie do -20 st.C. Suwalszczyzna i Białostocczyzna to około -17, północ Mazowsza -15. W centrum przeważnie -17, -16 stopni ale mogą się zdarzać takie sytuacje, że temperatura spadnie do -19 stopni, np. w Kozienicach. Na południu do -16, na zachodzie przeważnie do -7 do -11. Nad morzem od -7 do -5 stopni.

„Jednak najzimniej będzie w obszarach podgórskich, tam nawet do -23 stopni” – podkreślił Walijewski.

Noc będzie mroźna, ale bez opadów. W całej zachodniej połowie, od pomorskiego, przez zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie będą tworzyły się mgły osadzające szadź i zamarzające.

Jak zaznaczył Walijewski, mróz skuje całą Polskę.

W niedzielę w ciągu dnia będzie chłodno z temperaturami od -8 do -2 stopni Celsjusza.(PAP)

mas/ ok/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this