Każda z Pań będzie mogła: nauczyć się na fantomie samobadania piersi, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cukru, a także porozmawiać z dietetykiem.
Ponadto będzie można: dokonać analizy składu ciała w kiosku profilaktycznym (określić: wskaźnik masy ciała BMI, poziom tłuszczu, tłuszcz trzewny, zawartość wody w organizmie, tkankę mięśniową), poznać programy profilaktyczne, takie jak: Profilaktyka 40 Plus, Profilaktyka raka piersi, program badań przesiewowych raka jelita grubego, dowiedzieć się, jak i gdzie można wykonać bezpłatne badania, ;uzyskać informacje o profilaktyce w sieci: aplikacjach mojeFizjo+, 8 tygodni do zdrowia, 8 tygodni do zdrowia po Covid-19, uzyskać informacje o portalu diety.nfz.gov, dowiedzieć się, jak korzystać z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) i mojeIKP, poznać Akademię NFZ, uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym, wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dowiedzieć się, dlaczego warto znać i mieć zapisany numer Teleplatformy Pierwszego Kontaktu.
Na panie czekać będą również karnety do kiosku profilaktycznego oraz drobne upominki.
Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ
Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, uruchomimy specjalny dyżur konsultantów na infolinii NFZ. Wystarczy, że Panie zadzwonią pod bezpłatny numer – 800 190 590 – i zyskają komplet praktycznych informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet.
Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badania można wykonać.
Bezpłatna mammografia
Dzień Kobiet to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania na NFZ.
W każdym województwie czekają mammobusy. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i harmonogram postoju mammobusów, i przyjść na badanie.
Harmonogram postojów mammobusów w województwie świętokrzyskim