Znajdź nas na

FAKTY

Wpadli podczas „Trzeźwego poranka”!

Policjanci z ostrowieckiej drogówki przeprowadzili dziś (poniedziałek, 25 września) działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilku godzin mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 501 kierujących. Trzech z nich straciło prawo jazdy. Teraz ich sprawami zajmie się sąd.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

W trakcie poniedziałkowych (25 września) działań, policjanci z ostrowieckiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości 501 kierujących, w efekcie czego trzy osoby straciły swoje prawo jazdy. Jako pierwszy o godzinie 5:20 w miejscowości Przyborów „wpadł” 59-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna kierował dostawczym fiatem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Następnie do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 45-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. 11-ego Listopada. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu marki Ford, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Z kolei za jazdę w stanie po użyciu alkoholu swoje prawo jazdy stracił 31-letni mieszkaniec Warszawy, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Świrna. Teraz kierowca Renaulta będzie tłumaczył się przed sądem.

Mundurowi apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this