– Jako Klub Kobiet Kreatywnych z Kunowa od lat organizujemy wyjazdy na warszawskie Senioralia. Zapraszamy wówczas wszystkie grupy senioralne z gminy Kunów, aby do nas dołączyły. W tym roku udało się nam zebrać blisko 60 osób, które wzięły udział w tej kolorowej warszawskiej paradzie i zabawie dedykowanej seniorom – tłumaczy Barbara Domagała, animatorka Klubu Kobiet Kreatywnych.
Na wydarzenie wspólnie wybrała się grupa ze Związku Emerytów i Rencistów, ze Związku Nauczycieli, reprezentacje Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Nietuliska Dużego, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Nietuliska Małego.
– W ubiegłym roku bawili się z nami także seniorzy z Dziennego Domu Senior+,na paradę pojechało blisko 60 osób. Naszej grupy nie dało się nie zauważyć. Byliśmy bardzo barwni, mieliśmy kolorowe flagi. Nie udałoby się nam jednak uczestniczyć w wydarzeniu, gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe gminy Kunów. Te wyjazdy są możliwe dzięki zrozumieniu Lecha Łodeja, burmistrza Kunowa, który dba o naszych seniorów. Jak wydać było chociażby po warszawskiej paradzie, seniorów z roku na rok przybywa, dlatego tak ważne są tego typu integrujące wydarzenia, dla osób w tzw. jesieni życia, aby mogli się spotkać i porozmawiać o swoich problemach – dodaje Barbara Domagała.
Parada wyruszyła 24 sierpnia w samo południe ulicami Warszawy, a tuż przed godziną 13.00 jej uczestnicy weszli na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył się Piknik Pokoleń. Nie zabrakło koncertów, paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz największego w Polsce Dancingu Międzypokoleniowego, prowadzony przez legendarną DJ Wikę.
– Atrakcji było naprawdę mnóstwo. Wydarzenie rozpoczęło się od otwarcia imprezy od energetycznego dancingu z DJ Zbyszkiem, a także występów tanecznych. Był też koncert gwiazdy – Krzysztofa Krawczyka. Z naszego KGW Kalina na wydarzenie wybrało się osiem osób, dzięki uprzejmości pani Basi Domagały – dodaje Henryk Jabłoński, sołtys Nietuliska Dużego, który wspomina, że dzięki wyjazdowi kunowskim seniorom udało się poznać Roberta Janowskiego, dziennikarza i prezentera telewizyjnego, wieloletniego prowadzącego „Jaka to melodia?”, a także Tomasza Szymańskiego – redaktora naczelnego tygodnika „Życie na gorąco”, czy znaną z Kabaretu Moralnego Niepokoju – Katarzynę Pakosińska.
Specjalny panel dyskusyjny poświęcony był także modzie dla seniorów, podczas którego modelka Helena Norowicz, bloger Jan Adamski i stylista Tomasz Jacyków mówili o elegancji na co dzień, poszukiwaniu własnego stylu, a także pięknie i zdrowiu w dojrzałym wieku.
– Można było także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Fundację Zaczyn, jak strefa zdrowia, gdzie na seniorów czekały bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji, strefa piękna, strefa multisport senior, warsztaty stylu, a także wiele innych ciekawych atrakcji, od których można było dostać zawrotu głowy – wspomina Henryk Jabłoński.
Jak podkreśla Barbara Domagała, seniorzy z gminy Kunów, swoją aktywnością udowadniają, że nie chcą żyć w cieniu, z dala od innych, zamknięci we własnym gronie.