Znajdź nas na

FAKTY

Droga Bałtów-Pałac już przejezdna! Zakończył się długo wyczekiwany remont! Nareszcie jest bezpiecznie!

–To droga, której przebudowę obiecywałem wraz z moimi radnymi w kampanii wyborczej. Jest nam niezmiernie miło, że spełniliśmy kolejną obietnicę wyborczą – tak o zakończonej przebudowie drogi Bałtów-Pałac mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali od lat. Udało się dzięki środkom rządowym, a także gospodarności gminy. Dzięki wybudowanemu wzdłuż jezdni chodnikowi zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim dzieci, podróżujących do szkoły podstawowej.

Zakończył się remont 230 metrowego odcinka drogi Bałtów-Pałac fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jestem zadowolony z tej inwestycji, jak i ze współpracy z Urzędem Gminy w Bałtowie. Inwestycja została zakończona przed terminem, dzięki dobrej organizacji pracy i efektywnemu wykonywaniu robót. Droga oddane jest już do użytku, a dzieci w bezpieczny sposób, chodnikiem –  którego wcześniej brakowało, mogą bezpiecznie przemieszczać się do szkoły. Na pewno poprawiło się bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak  i dla ruchu samochodowego – mówi Marcin Jabłoński z Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drogowiec z Ostrowca Św., wykonawca inwestycji. 

Koszt zadania, to 467 tys. zł. Gmina Bałtów dołoży do niej zaledwie  93 tys. z. Pozostałe środki pochodziły z rządowego programu – Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy, że prace budowlane rozpoczęły się z początkiem marca tego roku. 

Remontowany odcinek miał  230 metrów długości.  Zakres prac obejmował  m.in. umocnienie skarpy ażurami, wykonanie podbudowy i nawierzchni asfaltowej, wykonanie poboczy i chodnika, a także prace z branży elektrycznej:  przestawienie słupów oraz linii napowietrznej.

– To dopiero połowiczny sukces, ponieważ chciałbym, aby cały ten ciąg do pałacu i skrętu na górny Bałtów został wyremontowany. Wykonaliśmy pierwszy etap, ale w bardzo trudnym terenie, ze względu na jego górzyste ukształtowanie. Zamontowaliśmy także bariery ochronne przy chodniku. Wysłaliśmy już zapytania ofertowe na wykonanie kolejnego etapu, w ramach ZRID-u. To też  trudny etap, ponieważ z jednej strony wymaga konsultacji z konserwatorem zabytków, z drugiej wchodzimy na teren starostwa powiatowego. Chcemy, aby w ramach inwestycji powstał ciąg pieszy, a także jezdnia  zakończona zatoczką przed szkołą, oczywiście z rozbudową  skrzyżowania do górnego Bałtowa – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Podkreśla, że to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w gminie. 

– To droga, której przebudowę obiecywałem wraz z moimi radnymi w kampanii wyborczej. Jest nam niezmiernie miło, że spełniliśmy kolejną obietnicę wyborczą. Pierwotnie miała kosztować 1 900 000 zł przy wkładzie własnym ponad 900 000 zł, ostateczna skróciliśmy odcinek, na którym wykonywane były prace, bez straty ich jakości, a do realizacji inwestycji dołożyliśmy zaledwie 93 tysiące zł. Pomogły także środki rządowe – mówi wójt.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z remontu drogi cieszy się także Lidia Pastuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie.

– Dla naszych uczniów ważny był zwłaszcza chodnik. Część uczniów do szkoły przychodzi bowiem  pieszo. Ten chodnik  był naprawdę bardzo potrzebny. Co więcej nareszcie poszerzona jest też  droga, na której mogą się spokojnie wyminąć dwa auta. Cieszymy się, że nasze otoczenie się zmienia – podsumowuje Lidia Pastuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this